28.04.2015 10:59


Anketa: Jak studenti reagují na zavedení špuntomatu v knihovně Fakultě sociálních studií?

Autor: Křivánková Andrea | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Hluk už nebude na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity při učení problémem. Od minulého týdne si návštěvníci knihovny fakulty mohou koupit špunty do uší v nově zavedeném špuntomatu. Zeptali jsme se, co si o nové nabídce myslí studenti Masarykovy univerzity a jestli by tuto možnost využili.

Josef Kovařík, 24 let, student Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, BoskoviceJosef Kovařík. Foto: Andrea Křivánková

Myslím, že  to tady ani není potřeba. Nemám sice srovnání s jinými knihovnami, ale nikdy mi nepřišlo, že by tu byl moc velký hluk, abych potřeboval špunty do uší. Jsou určitě dobré pro toho, kdo je používá, ale já bych si je asi nekoupil.

 

 

 

 

 

 


Charlotte Skladaná, 23 let, studentka Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Banská Bystrica

Charlotte Skladaná. Foto: Andrea Křivánková

Je to super. Zatím jsem si je tedy nekoupila, ale je možné, že to brzy udělám. Hlavně v nastávajícím zkouškovém období. Ne, že by v knihovně byl hluk, ale někdy se tu lidi moc neohlížejí na své okolí, obzvlášť když se jen potkají se známým a povídají si.

 

 

 

 

 

 

David Humpolík, 26, absolvent Filozofické fakulty a zaměstnanec knihovny Fakulty sociálních studií, BrnoDavid Humpolík. Foto: Andrea Křivánková

Myslím, že se špunty určitě budou prodávat. Je to super možnost, ani ne moc nová. Špunty jsou oblíbené i v jiných knihovnách, třeba na právech, často se využívají v Čechách. Je to dobré nejen proti vnitřnímu hluku. Nejde o to, že by se v knihovně nahlas mluvilo, jde hlavně o venkovní hluk. Když kolem letí helikoptéra, pořád jezdí auta a podobně. Zvlášť v létě tu nemůže být úplně zavřeno. Lidi by se tu udusili, takže musíme okna otevřít. Jediné nelákavé je, že stojí dvacet korun oproti poloviční ceně v lékárně, ale je to u zdroje. Pořád je to méně než za jedno pivo, tak co.

 

 

 

Veronika Štěpánková, 23, studentka Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity, Žďár nad Sázavou

Veronika Štěpánková. Foto: Andrea KřivánkováO špuntech vím, že se tu prodávají a přijde mi to fajn. Dokážu si představit, že to někdo využije. Někdo, kdo je zvyklý na úplné ticho. Já tedy ne, protože u učení ráda poslouchám hudbu, takže používám sluchátka, ale je mi jasné, že ne každý to tak má rád.

 

 

 

 

 

 

 

Michal Dvořák, 23, student Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, BrnoMichal Dvořák. Foto: Andrea Křivánková

Nikdy jsem se nesetkal s tím, že bych potřeboval špunty do uší kvůli tichu. Mně okolní hluk nevadí, takže je nepoužívám. Každopádně je super, že knihovna reaguje na potřeby studentů a tohle zavedla. Pokud lidem vadí hluk, je fajn, že můžou špunty poblíž koupit.

Klíčová slova: anketa, studenti, špuntomat, knihovna, Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.