19.10.2015 18:59


Anketa: Jak studenti hodnotí menzy Masarykovy univerzity?

Autor: Markéta Chumchalová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

"Kam na oběd?" Tak zní otázka, která vrtá hlavou studentům vysokých škol, když se přiblíží poledne. Jako nejběžnější řešení, jak zasytit prázdný žaludek, volí studenti návštěvu jedné z akademických menz. Oceňují v nich například poměrně širokou nabídku jídel.

Brno – Přestože ještě zcela nevymizely povídačky o bájné univerzální hnědé omáčce ve studentských jídelnách, obědvají v nich mnozí studenti rádi. „Vždy si je z čeho vybírat,“ prohlásila studentka přírodovědecké fakulty Michaela Valasová. Denně kuchařky připraví více než osm tisíc porcí teplých jídel. Masarykova univerzita nabízí celkem patnáct stravovacích zařízení. Navzdory tomu si však někteří strávníci stěžují na velké množství lidí a s tím spojené dlouhé čekání. Brněnští studenti komentovali, jak jsou spokojení s kvalitou jídel v menzách Masarykovy univerzity a co by naopak vylepšili.

 

Jan Šrámek, 21 let, Filosofická fakulta MU. Foto: Markéta Chumchalová

 

Jan Šrámek, 21 let, student historie, Filosofická fakulta Masarykovy univerzity, Vsetín

Do menz chodím na obědy poměrně často a jsem spokojený. Občas bych ocenil, kdyby měly ještě o něco nižší ceny. Každopádně pořád se tam dá najíst levněji, než v hospodách.

 

 

 

Kamila Sosková, 24 let, Pedagogická fakulta MU. Foto: Markéta Chumchalová

 

Kamila Sosková, 24 let, studentka pedagogiky, Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity, Poprad

Nejčastěji chodím na Moravské náměstí, kde si vždycky vybírám něco z obědové nabídky, kterou mívají bohatou. Třeba minulý týden jsem měla výbornou kachnu. Nicméně určitě by mělo být v Brně menz víc, aby nebyly všude tak dlouhé řady.

 

 

 

Pavol Pl’uta, 19 let, Newton college. Foto: Markéta Chumchalová

 

Pavol Pl’uta, 19 let, student cestovního ruchu, Newton college, Prešov

S kamarády z Masarykovy univerzity chodíme na obědy do některé z menz zhruba třikrát týdně. Nejlepší zkušenosti mám asi s menzou u Fakulty sportovních studií nebo s bufetem na Lékařské fakultě. Každopádně vždycky se dobře najím za levné ceny. Jen mě obtěžují ty nekonečné fronty. 

 

 

 

Karel Kylián, 21 let, Filosofická fakulta MU. Foto: Markéta Chumchalová

 

Karel Kylián, 21 let, student psychologie, Filosofická fakulta Masarykovy univerzity, Brno

Obědvám tam skoro každý den. Zatím jsem byl pouze v menze na Moravském náměstí, ale chtěl bych někdy zkusit zajít na Veveří, protože jsem slyšel, že tam vaří o něco lépe. Nicméně jídlo mi tam chutná a mají široký výběr, takže se vždycky najde v jídelníčku něco, co mi vyhovuje.

 

 

Aneta Chroustová, 20 let, Fakulta sociálních studií MU. Foto: Markéta Chumchalová

 

Aneta Chroustová, 20 let, studentka evropských studií a žurnalistiky, Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, Velké Hoštice

Protože jsem studentka, je pro mě v menzách důležitá hlavně cena oběda a na tu si stěžovat nemůžu. Uvítala bych ale například větší nabídku ovocných a zeleninových salátů a také méně smažených jídel.

Klíčová slova: Menzy, studenti, Masarykova univerzita, stravování

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.