18.04.2012 12:48


Anketa: Jak studenti dojíždějí do Brna?

Autor: Veronika Gazdíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Spousta studentů musí do Brna dojíždět ze svého domova, který může být až stovky kilometrů vzdálený. Studenti jsou často omezeni penězi, které mohou za cestování utratit. Proto pečlivě vybírají, s jakým dopravcem do moravské metropole pojedou.

Brno  Cestování za studiem může být drahé a často trvá i několik hodin. Délka cesty navíc nezávisí jen  na vzdálenosti měst. Sebevrah na kolejích nebo dopravní nehoda na dálnici mohou způsobit značné zpoždění. Jaké dopravní společnosti a prostředky studenti pro dojíždění využívají a jak jsou s nimi spokojeni?

Jan Huňka; Foto: Veronika Gazdíková

 

 

Jan Huňka, 22 let, Vysoké učení technické, Fakulta informačních technologií, Ostravice

Jezdím do Brna se Student Agency a jsem maximálně spokojený. Nabízí slušný komfort a dobré služby. Nejvíce se mi líbí obrazovky pro každého cestujícího, káva, časopisy a internet zdarma, nově zavedli i zásuvky. Ceny jízdenek pro studenty jsou podle mě výborné, takže bych neměnil.

 

 

Pavlína Walterová; Foto: Veronika Gazdíková

 

Pavlína Walterová, 20 let, Masarykova univerzita, Filozofická fakulta, Vsetín

Nejčastěji používám pro dojíždění České dráhy, ale moc spokojená nejsem. Vlaky bývají přeplněné a cestující musí stát v uličce. Přitom by stačil jeden až dva vagóny navíc a bylo by to v pohodě. Občas se naskytne příležitost jet autem, tím cestuji mnohem raději.

 

 

Tomáš Skopal; Foto: Veronika Gazdíková

 

Tomáš Skopal, 20 let, Masarykova univerzita, Fakulta informatiky, Návsí

Pro dojíždějí využívám vlaky a jsem celkem spokojený. Cestuje se mi dobře, ale vadí mi častá zpoždění. Průvodčí ve vlacích jsou v pohodě, ale dráhy nenabízejí žádné služby navíc. Takže můj vztah k Českým drahám je tak půl na půl.

 

 

Tereza Hejzlarová; Foto: archiv Terezy Hejzlarové

Tereza Hejzlarová, 22 let, Vysoké učení technické, Fakulta podnikatelská, Dobruška

Nejčastěji jezdím do Brna autem, ale někdy musím jet vlakem. Úroveň vlaků podle mě vůbec neodpovídá ceně, jsou zastaralé, mají neustále zpoždění a na hlavních trasách jezdí málo vagónů. Korunu všemu dodávají páchnoucí záchody.

 

 

Stanislav Konečný; Foto: Veronika Gazdíková

 

Stanislav Konečný, 22 let, Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií, Nové Město na Moravě

Cestuju převážně vlakem. S úrovní Českých drah to sice není nijak valné, ale moc si nestěžuju. Zpoždění se mi více méně vyhýbá a jezdí se mi pohodlněji než autobusem.

 

 

Veronika Ruszová; Foto: Veronika Gazdíková

 

Veronika Ruszová, 21 let, Vysoké učení technické, Fakulta stavební, Třinec

Do Brna jezdím autem. Je to sice o něco málo dražší, ale pohodlnější než vlak. Nemusím se nikde tahat s kufrem, protože mám dopravu od dveří ke dveřím.

Klíčová slova: cestování, dojíždění, Student Agency, České dráhy

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.