09.03.2013 13:50


Anketa: Jak sportují studenti v rámci povinného tělocviku?

Autor: David Zouhar | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studenti Masarykovy univerzity musí během bakalářského studia absolvovat dva semestry povinné tělesné výchovy. Jaké sportovní vyžití zvolili respondenti naší ankety?

Brno – Jedním z požadavků pro úspěšné dokončení bakalářského studia na Masarykově univerzitě je splnění dvou semestrů povinné tělesné výchovy. Studenti si vybírají z nabídky více než šedesáti předmětů. Zvolit si můžou tradiční sporty, jako jsou fotbal či volejbal, mají ale možnost absolvovat i netradiční aktivity jako balanční cvičení s pomůckami BOSU. Další varianta je absolvování letního či zimního výcvikového kurzu, o kterém jsme psali ZDE. Jaké sportovní aktivity si vybrali oslovení studenti Masarykovy univerzity a jak s nimi byli spokojeni?

 

Petr Seknička zvolil tenis. Foto: David Zouhar

Petr Seknička, 21 let, Brno, právnická fakulta, právo

Vybral jsem si tenis, protože mě baví. Hodiny byly dobré, jediná nevýhoda byla, že jsem na ně musel vstávat v osm hodin ráno.

 

 

 

 

 

 

Elišce Čermákové se jóga nelíbila. Foto: David ZouharEliška Čermáková, 21 let, Brno, fakulta sociálních studií, politologie, mediální studia a žurnalistika

Navštěvovala jsem jógu, protože mi to přišlo zajímavé a netradiční. Z hodin jsem ale byla velmi zklamaná. Každou lekci jsme třicet minut leželi na studené zemi a museli si uvědomovat každý sval v těle, což se dělalo velice těžko, vzhledem k tomu, že jsem se soustředila na to, abych nezmrzla.

 

 

 

 

 

Simoně Dufkové se zalíbilo lyžování. Foto: David ZouharSimona Dufková, 20 let, Brno, lékařská fakulta, zubní lékařství

Zvolila jsem lyžování, protože se mu věnuji a měla jsem strach, že na něj kvůli škole budu mít málo času. Takto jsem se mu mohla věnovat v rámci školy a kurz předčil má očekávání. Také mi vyhovoval styl výuky, kdy je povinná účast na třech výjezdech za semestr, přičemž výběr je ze šesti.

 

 

 

 

 

Martin Hanžl si jízdu na horských kolech příliš neužil. Foto: David ZouharMartin Hanžl, 20 let, Brno, fakulta informatiky, paralelní a distribuované systémy

Měl jsem jízdu na horských kolech, ale zklamala mě. Projížděli jsme místa, která jsem dobře znal, za čtyři výjezdy to bylo asi šest kilometrů mně neznámé trasy. Ale studenti, kteří neznají sever Brna, si můžou tento tělocvik užít. Navíc se většinou jezdilo po pěkných stezkách, takže se nemusí bát ani nepříliš zdatní jezdci.

 

 

 

 

 

Tomáš Jelen zvolil hned dva druhy volejbalu. Foto: David ZouharTomáš Jelen, 20 let, Brno, fakulta sociálních studií, sociologie, mediální studia a žurnalistika

Chodil jsem na volejbal a beach volejbal. Předmět se mi líbil, jen jsme možná dělali až moc různých cvičení a málo se věnovali samotné hře.

 

 

 

 

 

 

Erik Zouhar je s posilovnou spokojený. Foto: David ZouharErik Zouhar, 21 let, Brno, pedagogická fakulta, pedagogické asistentství občanské výchovy a ruského jazyka a literatury pro základní školy

Vybral jsem si posilovnu, protože mě bavila už na střední škole. Cítím se po ní velmi dobře a nepovažuji to za náročnou aktivitu. Také se mi líbí přístup vyučujícího, který nenutí studenty dělat cviky, na které se necítí.

 

 

 

 

 

Pavla Obertová absolvovala spinning. Foto: David ZouharPavla Obertová, 21 let, Prievidza, fakulta sociálních studií, evropská studia, medilní studia a žurnalistika

Zvolila jsem si Spinning, protože kombinuje dvě moje oblíbené činnosti, sport a hudbu. První hodina mi přišla náročná, ale po pár týdnech jsem se naučila přizpůsobit si zátěž jízdy své kondici, takže mě cvičení opravdu bavilo.

 

 

 

 

Víte o tom, že sport ve zkouškovém období končí? Více se dozvíte ZDE.

Klíčová slova: tělesná výchova, sport, anketa

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.