03.03.2015 12:32


Anketa: Jak spoří studenti?

Autor: Papoušková Veronika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Banky v dnešní době nabízí nejen pro studenty několik možností, jak si ušetřit peníze. Běžnou možností, jak spořit, jsou spořící nebo stavební účty v bance. Roli hraje výše úroků a doba, na kterou si chce člověk peníze uložit. To se odvíjí podle toho, na co si daná osoba šetří. Studenti Masarykovy univerzity odpovídali na otázku ohledně jejich strategie.

Audio

    Výpověď Hany Řihákové
         
    Autor: Veronika Papoušková

Brno - V České republice existuje téměř padesát bank, kde si člověk může uložit peníze. Na stavebním spoření klient získá státní podporu, ale peníze musí v bance zůstat minimálně šest let. Na spořicím účtu lze většinou vybrat peníze kdykoliv, ale úroky jsou nižší než u stavebního spoření. Nechci svoje peníze utratit za hlouposti, tak si alespoň něco málo odkládám stranou, říká studentka.

Hana Řiháková

 Hana Řiháková, 21 let, veřejná politika a lidské zdroje, sociální práce

Já mám například již od mala založené stavební spoření, takže peněz tam mám relativně dost. Také mám klasický účet, kam mi chodí z práce peníze a s těmi se snažím moc nemanipulovat, abych do budoucna něco měla.

Kryštof Matusik

Kryštof Matusik, 23 let, polština v cestovním ruchu a ve firemní praxi

Spořím si takovým způsobem, že mám stavební spoření v bance. Potom si odkládám peníze, které si vydělám na brigádách, případně na pracích na částečný úvazek.

Mirek Tobiáš Hošman

Mirek Tobiáš Hošman, 19 let, Mediální studia a žurnalistika, Mezinárodní vztahy

Začal jsem si spořit na začátku školního roku a konkrétně si spořím částku, kterou chci investovat na finančním trhu. Také jsem si právě našetřil peníze na iPad, který si budu za pár dní kupovat. Peníze mám na běžném účtu, protože úroky z jiných účtů jsou tragické a často tam bývají nějaká omezení, což nechci.

Petra Brázdová

 

Petra Brázdová, 21 let, Evropská studia, Politologie, Mezinárodní vztahy

Mám penzijní pojištění a dvě stavební spoření, obě z toho důvodu, že lze získat příspěvky od státu. Navíc, penzijní pojištění je zadarmo. Ale mám tam malé částky, takže žádný velký výnos nečekám.

Jan Suda

 

Jan Suda, 19 let, Sociologie a Mezinárodní vztahy

Až nyní si uvědomuji, že vlastně moc nespořím. Spořil jsem pár let zpátky, ale od té doby, co jsem se dostal na vysokou školu, je ze mě klasický chudý student, který je rád, že má pár peněz na výdaje navíc, a není z čeho spořit. Dříve jsem měl spořicí účet, kde jsem si našetřil celkem dost peněz, ale to už je všechno pryč.

 

 

Kryštof Matusik, 23 let, polština v cestovním ruchu a ve firemní praxi

Spořím si takovým způsobem, že mám stavební spoření v bance. Potom si odkládám peníze, které si vydělám na brigádách, případně na pracích na částečný úvazek.

Klíčová slova: spoření, peníze, studenti

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.