24.03.2012 11:17


Anketa: Jak snášíte změnu na letní čas?

Autor: Zuzana Klusáčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Ze soboty na neděli budeme opět posouvat hodinové ručičky. Na rozdíl od konce října, kdy můžeme spát o hodinu déle, si tento víkend budeme muset jednu ubrat.

Třebíč Letní čas byl zaveden, aby lidé mohli déle využít denního světla a také ušetřili náklady na svícení. Ne všem ale změny času prospívají. Některým lidem vadí, že musí vstávat za tmy nebo že letní čas narušuje jejich biorytmus. Druzí naopak změnu vítají.

 

Matěj Píro AutorMatěj Píro, 22 let, student VŠ, Brno

Letní čas mi nevadí. Přijde mi i docela praktický, protože si můžu déle užít denního světla a jít si třeba večer ještě zaběhat.

 

 

 

Zdeněk KochtaZdeněk Kochta, 79 let, v důchodu, Šašovice

Mě to vůbec nevadí, neboť režim mám stále stejný, ať je hodin, kolik chce. Letní čas na mě nemá žádný kliv. Víc, než na lidských hodinkách podle mě záleží, jak vychází sluníčko, a to se nemění. Jako bonus letního času vnímám pěkné dlouhé večery. Hodinky jsem si přetočil už dnes, abych na to zítra nezapomněl.

 

 

Dominika Brosová

Dominika Brosová, 18 let, studentka gymnázia, Třebíč

Jelikož se teď učím na přijímačky a na maturitu, tak mi to asi bude dělat problém. Když už si konečně po zimě zvyknu vstávat ráno se světlem, posune se čas a zase si budu muset zvykat vstávat za tmy. Zase budu mít chvíli rozhozený režim, a to se mi nelíbí.


 

Dana Fialová

Dana Fialová, 51 let, učitelka v základní umělecké škole, Třebíč

Letní čas mě nijak neovlivňuje. Považuji se za ranní ptáče, takže jsem zvyklá vstávat poměrně brzo. Navíc, když si chci občas přispat a vstávat za světla, tak můžu, protože učím až odpoledne.


Šárka JaníkováŠárka Janíková, 15 let, studentka konzervatoře, Brno

Změna času? Už? Já to většinou ani nepoznám. Sice teoreticky spím o hodinu míň, ale když se čas mění o víkendu, spím v podstatě stejně dlouho, a tak je mi to jedno. Další dny už změnu moc nevnímám.


 

Miroslav OrálekMiroslav Orálek, 60 let, podnikatel, Třebíč

Letní čas snáším dobře, ale připadá mi už trochu zbytečný. Zdá se mi, že v dnešní době už moc neplatí argumety šetření energie, kvůli kterým byl letní čas zaveden. Nevidím pro něj v součastosti pádný důvod.


 Klíčová slova: anketa, změna času, letní čas

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.