12.03.2012 11:08


Anketa: Jak si studenti přivydělávají?

Autor: Lucie Barnetová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Studenti mívají často hluboko do kapsy. Ti, kterým nestačí kapesné od rodičů, řeší svou finanční situaci nejrůznějšími brigádami, od práce v kavárně až po zahradničení nebo létání s charterovou společností.

Brno Školné sice studenti zatím neplatí, přesto se často potýkají s problémem, kde sehnat peníze na zábavu nebo na výdaje spojené se studiem. Ti šťastnější vystačí s příspěvky od rodičů, ostatní se musí zapojit do pracovního procesu. Jaké mají možnosti?

 

Iva Vrubelová, 21 let, Fakulta sociálních studií MU, Odolena Voda

Iva Vrubelová.  Autor: Lucie Barnetová

 

Od rodičů dostávám celkem dost peněz, takže bych si vydělávat vlastně ani nemusela. Ale nechci se moc uskromňovat a být tolik závislá na rodičích, tak pracuji v Krmítku na FSS.

 

 

 

Václav Arazim, 22 let, Fakulta dopravní ČVUT, Praha

Václav Arazim.  Autor: Lucie Barnetová

 

Od rodičů peníze prakticky nedostávám, takže přivydělávat si na brigádě je vlastně nutnost, abych z něčeho vyžil. V sezóně pracuji v zahradnické firmě. Dělám tam údržbu zeleně, úpravu terénu a další kopáčské práce. Vydělám si pár tisíc měsíčně, přes zimu potom vůbec nic.

 

 

Jana Knapová, 21 let, Fakulta sociálních studií MU, Pardubice

Jana Knapová.  Autor: Lucie Barnetová

 

Jsem aktivní sportovkyně. Dělám orientační běh, který znamená hodně cestování a trénování, takže vyplňuje prakticky všechen můj volný čas. Nemám kdy chodit po brigádách. Rodiče mě ve sportu podporují, a to i finančně. Občas mám nějaké peníze právě ze závodů, ale to je jen velmi málo.

 

 

Tomáš Záleský, 20 let, Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice, Spojil

Tomáš Záleský.  Autor: Lucie Barnetová

 

Přivydělávat si musím, abych si zaplatil náklady spojené se studiem a volnočasové aktivity. Fotím na lokálních sportovních a kulturních akcích, taky fotím modelky a učím hrát na kytaru. Občas dělám nějaké manuální práce, někdy i odborné, a to elektrikářské.

 

 

Martina Čejková, 22 let, Fakulta dopravní ČVUT, Praha

Martina Čejková.  Autor: Lucie Barnetová

 

Začala jsem si vydělávat už na střední, a to kvůli špatné finanční situaci v rodině a momentálně i proto, že splácím svou hypotéku na byt. Jsem šest let manažerka v jednom fastfoodovém řetězci. Na poloviční úvazek pracuji v charterové letecké společnosti jako palubní průvodčí a občas dělám kompars ve filmech.

 

 

Kristýna Kupková, 20 let, Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT a Lékařská fakulta MU, Pardubice

Kristýna Kupková.  Autor: Lucie Barnetová

 

Mám štěstí, že od rodičů dostávám dostatek peněz. Brigádu nemám a myslím si, že by byla s mým mezifakultním studiem neslučitelná.

 

 

Klíčová slova: studenti, brigády, peníze

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.