04.05.2012 15:26


Anketa: Jak se studuje zahraničním studentům v Brně?

Autor: Michal Šíma | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Nejen Čechům, ale i studentům ze všech koutů světa pomalu končí další semestr. Jak cizinci zvládají náročné studium na českých školách?

Brno Jet na víkend domů pár hodin vlakem nebo autem, to většina cizinců na vysokých školách nezná. V Brně, tisíce kilometrů od domova, tráví celý rok a domů se podívají maximálně na Vánoce. Přesto musí zvládat stejné učivo jako místní a navíc v češtině. Jak se studuje zahraničním studentům v Brně?

Jegor Ivaško. Foto: Michal Šíma

 

Jegor Ivaško, 20 let, student environmentálních studií a veřejné politiky, Bělorusko

Jsem velmi spokojený. Vždycky jsem chtěl studovat v zahraničí. Od známé jsem se dozvěděl, že v České republice můžu získat kvalitní vzdělání a navíc je to zadarmo. Vždycky jsem se zajímal o ochranu přírody, a proto jsem si vybral environmentální studia. Veřejnou politiku jsem zvolil náhodně a zatím mě moc nebaví.

 

Veronika Tínesová. Foto: Michal Šíma

 

 

Veronika Tínesová, 20 let, studentka ekonomie a managementu cestovního ruchu, Slovensko

V Brně se mi studuje dobře. Mám sice víc práce než na střední škole, ale to se dalo očekávat. Kvalita vysokých škol na Slovensku je podle mě velmi nízká a to je důvod, proč jsem tady. Brno je jednoduše studentské město a cítím se tu fajn.

 

Jelena Jovanovičová. Foto: Michal Šíma

 

 

Jelena Jovanovičová, 21 let, studentka mezinárodních vztahů, Bosna a Hercegovina

Začátky byly těžké, ale teď ve druhém ročníku jsem si už zvykla. Ve městě se mi líbí a ve škole už taky. Dostala jsem se i na politologii na Karlově univerzitě, ale jsem ráda, že jsem zvolila Brno. Praha mě nelákala. Mám radši menší studentská města.

 

Ivan Nikolič. Foto: Michal Šíma

 

 

Ivan Nikolič, 25 let, student všeobecného lékařství, Srbsko

Ve škole se mi líbí. Oceňuju, že v Česku můžu získat kvalitní praxi pro budoucí povolání. Nemocnice jsou tu pěkně vybavené. Navíc všechno ohledně studia můžu vyřídit přes informační systém.

 

 

Oleksandra Pysarievová. Foto: Michal Šíma

Oleksandra Pysarievová, 20 let, studentka politologie a bezpečnostních a strategických studií, Ukrajina

Je těžké být celý rok daleko od domova. Rodina mi chybí. Na školu nebo na život v Brně si však nemůžu stěžovat. Naopak. Jsem strašně ráda, že studuju právě tady.

 

 

 

 

Klíčová slova: anketa, zahraniční studenti, cizinci, studium

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.