14.05.2012 17:13


Anketa: Jak se studenti připravují na zkoušky?

Autor: Jarmila Brhelová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studenti vysokých škol jsou často kritizováni za svůj bezstarostný život plný zábavy a volného času. Množství volného času a jeho využití je určitě odlišné u každého studenta, u všech se ale rapidně snižuje s příchodem zkouškového období. Jak vypadá příprava studentů Fakulty sociálních studií před ukončením semestru?

Brno - Dneškem začal na Fakultě sociálních studií (FSS) zápočtový týden. Blížící se první termíny zkoušek znamenají pro mnohé studenty probděné noci, hromady učiva, litry kávy, vzývání svatých a vše ostatní, co s koncem semestru neodbytně souvisí. Jak se na zkoušky připravují studenti FSS?

 

Lenka Lasáková, 19 let, studentka žurnalistiky a českého jazyka a literatury, Bolatice

Vždy se učím asi dva dny před zkouškou, dřív ne. Nejlíp mi to jde ve stresu - noc před zkouškou se zvládnu naučit nejvíc učiva. Nechávám si ale čas, abych se také dobře vyspala. Spoléhám se většinou jen na vlastní zápisky, pokud je mám všechny, na literaturu, někdy nahlédnu do starších otázek. První zkouškové jsem zvládla v klidu, teď už to bude horší – tento semestr budu mít celkem osm zkoušek.

 

 

 

 

 

 

Martin Lakomý, 22 let, student psychologie a sociologie, Brno

Tento semestr nemám žádné zkoušky, čekají mě už jen státnice. Pravidelně jsem četl literaturu, potom různé zápisky, které byly ale většinou moc dlouhé. Nakonec jsem se učil ze zápisků vlastních – stručných a krátkých, ale četl jsem si je víckrát. Na samotnou zkoušku jsem se učil jen pár hodin předem. Pro mě je to výborná metoda, vždy mi to vyšlo. Myslím, že se budu takto připravovat i na státnice.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jana Palková, 25 let, studentka sociální práce, Brno

Mám před sebou státnice a diplomku, zkoušky už mám za sebou naštěstí všechny. Učila jsem se většinou přes den, maximálně čtyři dny před zkouškou. Mívala jsem třeba čtyři zkoušky za semestr, takže se to dalo zvládnout. Ústní zkoušku jsem měla za studium asi jednu, ale myslím, že by byly vhodnější. Vyučující by nás lépe poznali, studenti by se zlepšili v komunikaci. Chápu ale, že je to asi nemožné, když je studentů tolik.

 

 

 

 

 

 

 

Vítězslav Boch, 22 let, student mezinárodních vztahů a bezpečnostních a strategických studií, Kolín

Zkoušky budu mít tento semestr čtyři. Učím se na ně hlavně z vlastních zápisků z přednášek. Mám audio paměť, takže si dobře pamatuju, jak nám lektor látku vysvětloval. Z literatury se mi učí špatně, nepamatuju si četbu tak jako mluvené slovo. A učím se zásadně večer, protože za světla mi to moc nejde. Začínám asi v devět večer a končím někdy i ve čtyři hodiny ráno. Tak jsem se učil například dnes.

 

 

 

 

 

 

 

 

Adéla Tofflová, 22 let, studentka psychologie a sociologie, Kroměříž

Čeká mě deset zkoušek, takže se na toto zkouškové moc netěším. Myslím, že to ale zvládnu, hodně jsem se učila v průběhu semestru hlavně do nejtěžších předmětů. Vždycky si zapíšu asi dvě zkoušky týdně a to se dá stihnout. Dřív jsem měla dvě studia. To bylo mnohem těžší udělat všechny testy na první pokus. 

Klíčová slova: anketa, studenti, zkoušky, učení

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.