07.03.2015 21:22


Anketa: Interiér budovy B2 studenty zaujal, chybí jim však místa k sezení

Autor: Pešinová Zuzana | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studenti Masarykovy univerzity začali před dvěma týdny využívat nově zrekonstruované budovy A, B1 a B2 Filozofické fakulty v historickém areálu v ulici Arne Nováka. Většinu vysokoškoláků pozitivně překvapilo zvláštní řešení interiéru budovy B2, ale někteří z nich si všimli, že si před svými učebnami nemají kam sednout.


Interiér budovy B2 (foto: Zuzana Pešinová)

Brno – Otevřené k výuce jsou zrekonstruované budovy A a B1 spolu s nově postavenou budovou B2 v areálu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v ulici Arne Nováka v Brně. Příslušníci oborů se stálým pracovištěm v těchto stavbách ještě nemohou v jarním semestru využívat veškeré prostory, do některých částí interiéru dělníci dosud instalují zařízení. Jak se studentům líbí nová podoba budov A a B po dvou týdnech výuky?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klára Jůnová, 22 let, Sociologie, Pedagogika

Klára Jůnová (foto: Zuzana Pešinová)

Jsem tu teprve podruhé, protože zde mám jen jednu vyučovací hodinu, a v budově A jsem se ještě podívat nebyla. Celkově se mi výsledek rekonstrukce líbí, zrovna teď mám však čas a uvědomila jsem si, že na chodbě budovy B2 nejsou žádná místa na sezení. Interiér ale vypadá vzdušně a přehledně.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nicol Dostálová, 20 let, Španělský jazyk a literatura

Nicol Dostálová (foto: Zuzana Pešinová)Měla jsem dnes jednu přednášku v budově B a spolu se spolužáky jsme žasli, protože rekonstrukce se opravdu povedla, byli jsme překvapení. Zatím jsem nepřišla na nic, co by mi tu vadilo, hlavně sochy jsou hodně dobré – myslím, že v prostorách Filozofické fakulty je taková výzdoba vhodná.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ondřej Varaďa, 20 let, Historie, Anglický jazyk a literatura

Ondřej Varaďa (foto: Zuzana Pešinová)Osobně si myslím, že výsledná podoba je reprezentativní. Hlavně budova B2 je z architektonického hlediska nadčasová záležitost – ačkoli byla postavená nově, k vedlejší starší stavbě se hodí. Podobné rekonstrukce se často dělají trochu polovičatě, aby se neřeklo, proto mě velmi udivilo, jak vypadá samotný interiér  je velmi jiný, překvapivý a čistý.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Margareta Věchetová, 20 let, Baltistika

Margareta Věchetová (foto: Zuzana Pešinová)Já jsem především zvědavá na výslednou podobu areálu v budoucnu. Slyšela jsem, že budova D bude ve stejném cihlovém stylu jako B. A co se týká interiéru – osobně jsem zatím v žádné učebně nebyla, ale na chodbách se mi líbí. Úplně úžasné jsou sochy. Byla jsem se podívat také v budově A v prosklené části nahoře. Čekala jsem, že tam bude kavárna, ale je tam jen místo na sezení. Vyzkoušela jsem výtahy – jezdí dobře. Myslím, že celkově jsou ty prostory dobře řešené.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zoltán Czakó, 22 let, Psychologie

Zoltán Czakó (foto: Zuzana Pešinová)Už předem jsem viděl vizualizaci, takže jsem věděl, jak si rekonstrukci zhruba představit. Architekti měli těžkou úlohu, protože určitě nebylo snadné zkombinovat vzhled nové budovy s historickými, ale výsledná podoba na mě působí pozitivně. Zarazilo mě ovšem, že jsou zde docela úzké schody. Přivítal bych také nějaké místo, kde se dá sednout – něco podobného jako má Fakulta sociálních studií v atriu. V knihovně si člověk sice sedne, ale zase musí být ticho. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lucie Čermáková, 24 let, Baltistika

Lucie Čermáková (foto: Zuzana Pešinová)Já jsem zvědavá, jak to bude vypadat, až to bude úplně hotové, zatím to vypadá pěkně. Jen mi všechny chodby přijdou jako jedno velké a složité bludiště, nedokážu se tu dobře orientovat, bude asi chvíli trvat, než se člověk uvnitř vyzná. Kromě toho mi interiér přijde příjemný.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vojtěch Zavřel, 21 let, Historie, Pomocné vědy historické

Vojtěch Zavřel (foto: Zuzana Pešinová)Podle mě je celkový výsledek dobrý. Vnitřek je světlý a střízlivý a mám dojem, že i pro člověka, který není příznivcem podobných staveb, je podoba budovy B2 schůdná. Nikdo proti tomu nemůže říct nic špatného – škoda jen, že si není kam sednout. Libí se mi také nápad obložení exteriéru budovy dlaždicemi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klíčová slova: studenti, Filozofická fakulta, rekonstrukce

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.