16.12.2014 17:51


Anketa: Energy drink, káva anebo čaje, co pomáhá studentům přežít zkouškové?

Autor: Veronika Kovářová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Konec roku není pro studenty jen ve znamení předvánoční atmosféry, ale také začínajícího zkouškového. Co pomáhá studentům během dlouhých probdělých nocí, kdy se snaží na poslední chvíli dohnat, co se dá?

Brno – Většina studentů se učí převážně večer a v noci a s usínajícím tělem bojují různými prostředky. Oblíbené jsou čaje maté, energy drinky i guarana. Někomu naopak stačí dostatek vody a místo probdělé noci se raději vyspí.

Filip Bureš, 20 let, Učitelství biologie a geografie

Většinou se učím nárazově, nejvíce mi pomáhá motivace poslední  minuty. Pokud se chci během učení něčím povzbudit, je to obvykle voda, která na můj mozek kupodivu působí stimulačně. Také hodně spím, často spím více, než se učím.

 

 

 

 

Jakub Pacner, 23 let, Mediální studia a žurnalistika, Sociologie 

Během zkouškového piju hlavně kafe. Když nezabírá, pomáhají i tabletky guarany. Už jsem zkusil i kávu zalitou černým čajem. Pravda, zafungovalo to výborně, ale tenhle masakr se nedá praktikovat pravidelně.

 

 

 

 

Michaela Čiháková, 21  let, Lektorství německého jazyka

Během zkouškového mám přehozený režim, lépe se mi totiž učí v noci, takže mám pak vše posunuté. Kafe miluju, ale bohužel na mě už nepůsobí, takže ho piju na chuť a trochu i jako placebo. Abych se během krizových studijních chvil povzbudila a byla svěží, dám si Red Bull.

 

 

 

 

Zuzana Pešinová, 20 let, Mediální studia a žurnalistika, Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury

Před začátkem zkouškového vždy navštěvuji prodejnu čajů a zásobuji se různými druhy maté a sypaných čajů. Důležité totiž je, aby se člověk nepřepil jen jednoho druhu a chutě trochu obměňoval. Povzbuzující účinky maté sice nejsou moc ověřeny, ale jeho pití mám spojené s navozením příjemné atmosféry, která je pro úspěch mého studijního dne nezbytná. Pro zvýšení výkonnosti například večer před zkouškou přecházím na sypaný zelený čaj, nejlépe gunpowder, který spolehlivě oddaluje spánek i o sedm hodin.

 

 

Jakub Krajňák, 20 let, Regenerace a výživa ve sportu

Při učení mi pomáhá pustit si nějakou příjemnou hudbu a hlavně musím mít doma klid. Když se něco učím, potřebuji to hlavně pochopit, píšu si proto výpisky vlastní rukou. Žádný extra povzbuzovák nemám. Třeba před maturitou jsem ale jedl hodně sladkého, abych doplnil cukry, také mi pomáhá se pořádně vyspat.

 

 

 

 

Michaela Nerudová, 20 let, Grafický design


Během zkouškového se toho nejvíce naučím večer. To znamená, že potřebuji po celém dni trochu probudit. K tomu mi většinou pomáhá kafe. Neodbývám se však instantními směskami ze supermarketů, ale kupuji si čerstvě namletou kávu ve speciálních obchodech. Jelikož ji běžně nepiju, účinek se projeví celkem spolehlivě. Zkoušela jsem i maté, po nich jsem ale mohla jít hned spát. Pokud plánuji opravdu dlouhou noc, zabírají i různé energetické nápoje. Letos bych ráda vyzkoušela i o něco zdravější variantu, guaranu. Ne však kapsle z lékárny, které mají minimální efekt, ale práškovou guaranu ze specializovaných obchodů.

 

Klíčová slova: zkouškové, studenti, káva, čaj, guarana, energy drinky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.