19.03.2015 21:33


Anketa: Dávají studenti přednost kvalitním domácím potravinám, nebo nakupují v supermarketech?

Autor: Poštulková Lada | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Možností, kde kupovat potraviny, je hodně. V supermarketech, na farmářských trzích i v prodejnách zdravé výživy najde člověk různé druhy potravin odlišné kvality. Jaké obchody preferují brněnští studenti? Spokojí se s průměrným supermarketem v blízkosti jejich bydliště, nebo si za kvalitními výrobky dojedou? 

Brno – Tesco, Albert, Billa a téměř deset dalších obchodních řetězců nabízí tolik druhů a značek výrobků, že má jeden problém se v tom chaosu naplněných regálů vyznat. Kvantita zde ovšem vítězí nad kvalitou, která zejména u ovoce a zeleniny často nebývá zrovna nejvyšší. Za kvalitu se však připlácí. A to dost.

Klára Čeperová. Autor: Lada Poštulková

 

Klára Čeperová, 19 let, dvouobor mediální studia a žurnalistika - evropská studia, Brno

Pokud to jde, potraviny jako ovoce a zeleninu sháním na farmářských trzích. To ale poměrně leze do peněz, takže když potřebuji ušetřit, zajdu asi jako každý student do supermarketu. Tam kupuji třeba levné čínské polévky. Všechno se samozřejmě odvíjí od ceny dané potraviny, ale snažím se klást důraz na kvalitu. 

 

 

Veronika Šromová. Autor: Lada Poštulková

 

Veronika Šromová, 21 let, obor psychologie, Zlín

Chodím do supermarketu Albert v ulici Veveří, protože to mám nejblíž. Na kvalitě potravin mi ale záleží, momentálně se chystám vyrazit na trhy na Moravském náměstí.

 

 

 

Břetislav Martínek. Autor: Lada Poštulková

 

Břetislav Martínek, 21 let, obor právo, Uhlířov

Oblíbil jsem si nově otevřené řeznictví v blízkosti právnické fakulty. Kupuji tam domácí výrobky z malých farem, například maso a mléko. Nabízí také výborné uzeniny, a to všechno za rozumné ceny. Pro čerstvé ovoce a zeleninu chodím do malého obchůdku Patizon v Grohově ulici.

 

 

 

Gabriela Štenclová. Autor: Lada Poštulková

 

Gabriela Štenclová, 23 let, obor psychologie, Ústí nad Orlicí

Nakupuji v supermarketu Tesco, protože je nejblíž mému bydlišti. Je pravda, že kvalita tamních potravin by mohla být vyšší, ovšem finančně si nemohu dovolit utrácet za kvalitnější a tím pádem i dražší potraviny. Některé výrobky ale občas u farmáře nebo ve zdravé výživě koupím.

 

 

Eva Doležalová. Autor: Lada Poštulková

 

 

Eva Doležalová, 23 let, obor mezinárodní vztahy, Zlín

Většinou si vozím jídlo z domu. Chci na tom ušetřit. Když mi ale potraviny chybí, nakupuji v nejbližším supermarketu. Jednou za čas mám „zdravou náladu“, a tak zajdu i do zdravé výživy.

 

 

Adam Klocek. Autor: Lada Poštulková 

 

Adam Klocek, 21 let, obory psychologie a filozofie, Opava

Klasické potraviny, jako je pečivo, zelenina nebo těstoviny, nakupuji v nejbližším obchodě. V mém případě je to Albert nebo Billa, občas navštívím i Tesco, jehož potraviny jsou podle mého názoru ve srovnání s jinými supermarkety kvalitnější. Ovoce nekupuji vůbec, jelikož vitamíny v něm obsažené získávám z ovocných šťáv značky MonaVie.

 

 

Hana Poledníková. Autor: Lada Poštulková

 

Hana Poledníková, 20 let, dvouobor mediální studia a žurnalistika - evropská studia, Kunčice po Ondřejníkem

Potraviny nakupuji v supermarketech Albert a Tesco, protože jsou nejblíže. Raději bych ale nakupovala někde jinde, jelikož nejsem vůbec spokojena s kvalitou ovoce a zeleniny v těchto obchodech. Nikam jinam se mi ale chodit nechce, zpohodlněla jsem. Asi tedy zůstanu věrná těmto dvěma obchodním řetězcům. 

 

 

Pavla Kopřivová. Autor: Lada Poštulková

 

Pavla Kopřivová, 22 let, obor psychologie, Bystřice pod Hostýnem

Chodím do Zlevněnky, protože tam mohu potraviny nakoupit levně a navíc mám dobrý pocit z toho, že spotřebuju i něco, co by se jinak vyhodilo. Občas nakupuji na trzích na Moravském náměstí. Vajíčka si vybírám zásadně domácí, a to v Koloniálu v Gorkého ulici. 

Klíčová slova: potraviny, supermarket, nákup, obchod, kvalita potravin

Fotogalerie

  • Anketa.wma
    Popis: Kde studenti nakupují potraviny?
    Autor: Lada Poštulková

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.