05.03.2012 08:41


ANKETA: Co si studenti myslí o brněnském Muzeu romské kultury?

Autor: Denisa Smetanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Muzeum romské kultury v Brně je jediným muzeem svého druhu v České republice, které nabízí návštěvníkům náhled do romské historie a kulturního dědictví. I přesto není mezi brněnskými studenty zatím příliš známé. Co je podle studentů příčinou tak malé popularity muzea?

Brno Muzeum romské kultury je místem pro setkávání našich kultur. Kromě stálých expozic se zde konají také přednášky, výstavy, veřejné akce a besedy. Mladí lidé studující v Brně však většinou o existenci muzea neví. Čím je podle nich malé povědomí veřejnosti o této instituci způsobeno?

Martina Pohanková. Foto: Denisa SmetanováMartina Pohanková, 20 let, studentka práv, Lipník nad Bečvou

O tom, že je v Brně Muzeum romské kultury, nevím. Studenti ho neznají asi proto, že mají jiné zájmy než návštěvy muzeí. To se pojí hlavně s turismem. Lidé navíc navštěvují spíše známá muzea. Například když někde vidí plakát s pozvánkou na výstavu, která je zajímá a na kterou se jdou poté podívat.

 

 

 


Vojtěch Šrámek. Foto: Denisa Smetanová

 

Vojtěch Šrámek, 21 let, student psychologie, Horní Pěna

To, že je v Brně Muzeum romské kultury, jsem zjistil jen náhodou, ale nikdy jsem tam nebyl. Asi kvůli tomu, že jako k instituci k tomu nemám důvěru – nevím nic o programu výstav, nikde jsem neviděl žádné poutače. To je možná důvod, proč o tom ví tak málo lidí. A taky možná proto, že romská kultura lidi příliš nezajímá.

 

 

 

 

Petra Geršlová. Foto: Denisa SmetanováPetra Geršlová, 20 let, studentka práv, Přerov

O existenci romského muzea nevím. Možná je to tím, že Romové nejsou vyhledávanou společností a jsou chápáni spíš v negativním smyslu. Lidé tím pádem asi nemají takový zájem se na jejich výstavy chodit dívat.

 

 

 

 

 

 

Jiří Březina. Foto: Denisa SmetanováJiří Březina, 21 let, student regenerace a výživy ve sportu, Přerov

O Muzeu romské kultury jsem jen zaslechl, nikdy jsem tam nebyl. Podle mě o tom není mezi lidmi velké povědomí kvůli špatné propagaci muzea. Může to být tím, že lidi nemusí mít rádi Romy, a proto jejich reklamu nechtějí vystavovat ve svých podnicích.

 

 

 

 

 

Anh Vu Tung. Foto: Denisa SmetanováAnh Vu Tung, 20 let, student ekonomiky informačních systémů, Bratislava

O romském muzeu v Brně vůbec nevím. Nejspíš není moc známé, protože se lidé o Romy příliš nezajímají a tyhle věci jsou jim jedno. A taky je to špatnou nebo žádnou reklamou.

Klíčová slova: Muzeum romské kultury, výstavy

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.