28.11.2010 14:17


ANKETA: Co si Brňané myslí o časopisu Nový Prostor?

Autor: Veronika Pořízková | Kurz: On-line žurnalistika | Kategorie: Bezdomovci v Brně

Brno – „Kupte si časopis Nový prostor a přispějte tak na pomoc sociálně slabým.“ Kdo se občas projde centrem města, tomu jsou tato slova dobře známá. Některé způsob, kterým se prodejci snaží nalákat ke koupi časopisu, obtěžuje, jiní ho považují za něco, co k centru Brna patří. Nový Prostor stojí čtyřicet korun a polovina z této částky jde přímo prodejci. Bezdomovci a lidé, kteří se nachází v těžké životní situaci, mají možnost vydělat si vlastní peníze a pokusit se tak dostat zpět. Lidé v Brně odpovídali, co si o časopisu Nový Prostor myslí.

Eva Findeisová  Eva Findeisová, 55 let, personalistka, Brno

Nový Prostor? To já vůbec neznám. Nikdy jsem o něm neslyšela. Nechodím moc často po městě, takže to jde mimo mě. Vzhledem k tomu, že o tom opravdu nic nevím, tak nedokážu odhadnout, jestli bych si ho koupila nebo ne.

 

 

Vendula StrnadováVendula Strnadová, 14 let, studentka, Brno

Nový Prostor jsem si nikdy nekoupila ani ho nečetla. Nijak mě to neláká, protože ti, co časopis prodávají, na mě nepůsobí příliš důvěryhodně. Podle mého názoru to bezdomovcům stejně nijak nepomůže, protože Nový Prostor si asi moc lidí nekoupí. Myslím si, že by bylo lepší, kdyby dělali nějakou veřejně prospěšnou činnost, za kterou by dostávali zaplaceno

 

 

Atanas Lambov Atanas Lambov, 41 let, manažer, Brno

Myslím si, že časopis Nový Prostor je určitě dobrá věc. Neodebírám ho sice pravidelně, ale čas od času, když jsem ve městě, tak si ho koupím. Nicméně musím přiznat, že ho vždycky hned vyhodím, protože články v něm nečtu a jeho obsah mi celkově příliš zajímavý nepřipadá.

 

 

Ladislav MoravecLadislav Moravec, 20 let, student, Drásov

 Už několikrát mě napadlo, že bych si ho koupil, ale nakonec z toho vždy sešlo. Čtyřicet korun mi připadá, zvlášť pro studenty, opravdu trochu moc. Jinak si ale myslím, že jeho prodej je určitě dobrý nápad, jak si bezdomovci mohou vydělat nějaké peníze.

 

 

Petra TománkováPetra Tománková, 39 let, učitelka, Brno

Tento časopis si kupuji pravidelně, myslím si, že to určitě má smysl. Celkově přispívám tak, že si kupuji předměty od různých nadací, o kterých něco vím. Časopis ale nečtu, občas ho jen zběžně prolistuji, ale články, které v něm jsou, mě nijak neoslovily.

 

 

Karel SehnalKarel Sehnal, 47 let, podnikatel, Brno

Nabídky na nákup tohoto časopisu mě docela obtěžují. Já nevím, kam přesně ty peníze, které bych za něj dal, jdou. Většinu bezdomovců považuji za lidi, kteří odmítají pracovat, a moje přispění tak v důsledku akorát zvyšuje nezaměstnanost. Podle mého názoru se málokterý bezdomovec skutečně snaží najít normální práci.

 

 

Soňa WoffováSoňa Woffová, 32 let, na mateřské dovolené, Omice

Já osobně jsem si časopis koupila jen jednou, ani jsem ho nečetla, jen jsem chtěla přispět, protože vítám snahu bezdomovců živit se slušným způsobem. Se dvěma prodejci z okolí mého bydliště jsme se vždycky už z dálky zdravili, byli velmi slušní a příjemní.

Klíčová slova: bezdomovci, Nový prostor, anketa

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

ONDŘEJ | 07. 10. 2012, 17:50
sam tento casopis prodavam od roku teda od 15.2.2012 ZA TU DOBU ZISTUJI ZE NEJVETSI TAKOVY DA SE RIC CHUDACI JSOU LIDE KTERI MAJI NA SOBE OBLEK SAMOZREJME JSOU I VYJIMKY ALE JE JICH MALO ALE MOHU RIC LIDE KTERI JDOU V OBLEKU NEJSOU SCHOPNI RIC NE NEBO NECO PODOBNEHO SPIS SE KOUKAJI JAKOBY VAS CHTELI ZABIT TEMA OCIMA.NEKDY SI JEN RIKAM CO SE MUSI DANYM LIDEM PROHODIT ABY VEDELI ZE ULICE TEDA NA ULICI SE MUZE OCITNOUT V TETO DOBE KAZDY A TO Z MINUTY NA MINUTU. JINAK TEM CO NAM POMAHAJI SLOVEM NEJAKYM OBCERSTVENIM CI OBLECENIM A SAMOZREJME DIK VSEM KTERI SI TENTO CASOPIS KUPUJI PROTEZE DIKI VAS MY MUZEME SI PLATIT NOCLEHARNU CI SI KOUPIT CO PRAVE CHCEME TEDA I MCDONALDS NEBO SI DAT MENU APODOBNE. ZDRAVIM NAMESTI SVOBODY KDE SICE SEM MALI ALE HLASEM SILNY DIKI VSEM CO NA PODPORUJETE ONDRA