15.03.2012 11:00


Anketa: Co pro vás znamená začátek semestru?

Autor: Tereza Ševelová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Stresující zážitky ze zkouškového období podzimního semestru jsou ještě relativně čerstvé. Ovlivnily učební strategie studentů Masarykovy univerzity na jarní semestr?

Brno Mnoho studentů si v průběhu zkouškového nadává za nedostatečnou přípravu během semestru, která by jim ve většině případů usnadnila učení na jednotlivá zkoušení a testy. Přes předsevzetí, která si v období zkoušek dají, však většina z nich nejpozději pár týdnů po začátku školy spadne do starých kolejí.

 

 

Začátek semestruFilip Kohoutek, 21 let, student Práva a právní vědy a Psychologie, Praha

Začátek semestru je příjemný, ještě není moc povinností a člověk má tedy více času na mimoškolní aktivity. Zároveň je pro mě však začátek semestru trochu stresující. Když se ráno vzbudím, říkám si, že už bych se měl pustit do práce s plným nasazením. Poslední zkouškové mě nevyděsilo. Jsem zvyklý se alespoň trochu průběžně učit, takže se žádné větší překvapení nekonalo.

 

 

 

 

 

 Začátek semestruJan Pavelec, 21 let, student Mezinárodních vztahů, Brno

Začátek nového semestru pro mě představuje úlevu, že jsem se do něj dostal. Vždy na konci zkouškového si říkám, že budu psát seminárky včas, ne těsně před odevzdáním. Budu se průběžně učit a číst zadanou literaturu, ale vše vyšumí do prázdna. Asi to tak dopadne i tento semestr.

 

 

 

 

 

 

Jana MěchurováJana Měchurová, 21 let, studentka Mezinárodních vztahů a Evropských hospodářských, správních a kulturních studií, Brno

Na začátku si neuvědomuji, kolik práce a povinností ve skutečnosti mám a kolik seminárek, literatury a testů je přede mnou. Je to tedy vlastně pěkné období. Až mi to začne docházet, přepadá mě deprese, se kterou bojuji vytvářením časových plánů, kdy se budu co učit. Nový semestr mi také připomene, jak čas rychle letí a říkám si, že bych si toho univerzitního života měla více užívat.

 

 

 

 

 

Začátek semestru

Jakub Černohorský, 23 let, student Evropských studií a Sociologie, Trhové Sviny

Začátek semestru pro mě znamená radost, srandu, setkání se s kamarády a samozřejmě studijní povinnosti. Zkouškové mě v plánování práce neovlivňuje, protože už si zapisuji jen kurzy, které mě baví. V nich pracuji jak nejlépe umím, takže  s jejich zvládáním nemám větší problém.


 

 

 

 

 

Začátek semestru

Tereza Formáčková, 22 let, studentka Práva a právní vědy a Mezinárodních vztahů, Pardubice

Vždy se těším na začátek semestru, protože odjedu z domu zase do Brna, kde jsou kamarádi, párty a škola. Po zkouškovém si obvykle říkám, že se budu učit průběžně, budu chodit na přednášky a číst povinnou literaturu, ale vydrží mi to asi jen týden. Takže teď už je to pryč. Také jsem si našla nového koníčka - místo přednášek vyrábím šperky.

 

 

 

Klíčová slova: začátek semestru, studium, párty, kamarádi, příprava

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.