12.12.2011 16:18


Anketa: Čím lidé o Vánocích potěší svoje blízké a kolik za dárky utratí?

Autor: Alena Augustová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Vánoce jsou jednou z příležitostí, kdy obdarovat svoje blízké. Někdo utrácí tisíce bez přemýšlení, hlavně aby potěšil přátele a rodinu, někdo dává jen maličkosti. Nejdůležitější ale je, aby se dárek líbil.

Ľudmila Činovská Foto: Alena AugustováĽudmila Činovská, 23 let, studentka fakulty sociálních studií

Plánuju utratit celkem asi tři a půl tisíce korun, ale je to hranice, ke které se s největší pravděpodobností ani nedostanu. Většinu dárků ještě nemám nakoupenou ani promyšlenou. Nejvíc bude stát kožená peněženka pro mého otce, nechci mu kupovat nic nekvalitního.

 

 

 

 

 

Otto Ballon Mierny Foto: Alena AugustováOtto Ballon Mierny, 50 let, fotograf

Nekupuju dárky podle toho, kolik stojí, ale podle toho, jakou udělají radost. Některé už mám promyšlené, ale pro pár lidi je sháním na poslední chvíli. Myslím si, že největší radost dělají dárky, které si ti lidi přejí, ale nečekají, že je dostanou. Třeba můj kamarád dostane starou LP desku. Vyprávěl mi o ní asi před třemi měsíci a neví, že by ji mohl pod stromečkem najít.

 

 

 

 

Markéta Alexová Foto: Alena AugustováMarkéta Alexová, 22 let, studentka fakulty regionálního rozvoje

Dárky mám už nakoupené a zaplatila jsem za ně se vším všudy dvanáct set korun. Největší radost udělá dárek mojí mamince. Ne proto, že by byl nějak výjimečný, ale proto, že moje maminka má radost z každého dárku, který dostane. Letos jí dám kabelku, která se jí už dlouho líbila. Největší překvapení letos zažije brácha. Většinou dostává knížky, ale letos mu tvrdím, že dostane balón. Sehnala jsem mu kulatou plyšovou ovci a mluvím tak o ní, abych ho zmátla. Jsem vážně zvědavá na jeho reakci, až ji na Štědrý den uvidí zabalenou, asi si fakt bude myslet, že dostal kopačák.

 

 

 

Tomáš Rosenmayer Foto: Alena AugustováTomáš Rosenmayer, 33 let, doktorand ekonomicko-správní fakulty

Vánoce jsou svátek hlavně pro děti, ty to prožívají nejvíc. Já mám rodiče, dědečka a bratra, celkem dám letos za dárky okolo tří tisíc. Myslím si ale, že naše rodina bude mít největší radost z toho, že se spolu všichni sejdeme.

 

 

 

 

 

Hana Zajdáková Foto: Alena AugustováHana Zajdáková, 52 let, účetní

Nevím, co bude po novém roce, takže letos se snažím na Vánoce šetřit a nakupovat svým blízkým drobnosti. Myslím si, že mému příteli udělá radost desková hra Carcassone, která ho moc baví. Mamince jsem pořídila medailonek na krk, protože si ho přála. Většinu dárků už mám rozmyšlenou, ale ještě jsem je nenakoupila.

Klíčová slova: Vánoce, dárky, anketa, peníze

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.