08.04.2014 13:58


Anketa: Cigaretový kouř obtěžuje studenty i zaměstnance Fakulty sociálních studií

Autor: Krejsová Alice | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Pro lidské zdraví je aktivní i pasivní kouření škodlivé. Tento známý fakt potvrzují mnohé výzkumy, mezi nimi i studie Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny Světové zdravotnické organizace. Ta například dokazuje, že pasivní kuřáci vdechují více než šedesát různých druhů karcinogenních látek, které jsou při tomto způsobu kouření koncentrovanější než při aktivním.

Brno – K rozhodnutí, zda si cigaretu zapálit, nebo ne, musí každý dospělý člověk dojít sám. Otázku, kde bude smět kouřit a kde ne, bychom ale měli zodpovědět společně. Jak totiž hlásá jedno z varování na krabičkách tabákových výrobků, kouření vážně škodí Vám i lidem ve Vašem okolí.

Na to, zda by zakázali kouření v prostoru před vstupem do fakultní budovy, jsme se zeptali studentů a zaměstnanců Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Právě toto místo je totiž po většinu všedního dne zahaleno cigaretovým dýmem.

 

 

Michaela Reisiglová, 21 let, studentka oborů Mezinárodní vztahy a Mediální studia a žurnalistika, Blansko

Byla bych proti zákazu kouření před vchodem do budovy. Obvykle trávím na fakultě celý den a občas si cigaretu potřebuji zapálit. Kdyby tady platil zákaz kouření, musela bych chodit někam jinam, což by pro mě byla samozřejmě přítěž. 

 

 

 

 

 

 

Kristýna Dlasková, 20 let, studentka oboru Mediální studia a žurnalistika, Mladá Boleslav

Jelikož nekouřím a cigaretový kouř mi vadí, tak bych byla samozřejmě pro. Na druhou stranu chápu, že je to pro kuřáky z fakulty nejrychlejší řešení.

 

 

 

 

 

 

 

David Humpolík, 25 let, knihovník, Brno

Osobně bych tento zákaz podpořil. I přesto, že si sám jednou za čas zapálím, si myslím, že zrovna před fakultou se to  zejména kvůli úzkému vchodu do budovy – moc nehodí. Navíc, když máme v knihovně otevřená okna a chceme si trochu vyvětrat, jde všechen zápach i k nám.

 

 

 

 

 

 

 

Mariia Solomatina, 23 let, studentka oboru Sociologie, Brno

Spíše bych byla pro zákaz kouření. Cigaretový kouř mi rozhodně nevoní a pokaždé, když jdu ven z fakulty, tak jím načichnu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tomáš Maca, 20 let, student oborů Sociologie a Mediální studia a žurnalistika, Kroměříž

Určitě bych byl proti zákazu. Sám tento prostor využívám během přestávek k tomu, abych si zakouřil. Jediné, co mi vadí, je, když někdo hází nedopalky na zem a dělá tak nepořádek.

 

 

 

 

 

Klíčová slova: Zákaz kouření, Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.