10.03.2012 13:30


Anketa: Chystáte se v příštím akademickém roce na Erasmus?

Autor: Magdaléna Daňková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Jednotlivé katedry Fakulty sociálních studií zveřejnily v minulých dnech nominace na studijní pobyty Erasmus. Zatímco na katedře Mezinárodních vztahů je o místa na zahraniční studijní pobyty poměrně velký zájem, katedra Žurnalistiky vypisovala i druhé kolo přijímacího řízení, jelikož počet přihlášených zájemců byl nižší než počet nabízených míst.

Brno Přihlašování na Erasmus pobyty probíhá dvakrát ročně. Podle nabídky jednotlivých kateder mají studenti možnost vyjet až na deset měsíců. Jednotnou výši stipendií pro studium v zahraničí stanovuje fakulta s ohledem na předpokládané výdaje. Počítá se však také se studentovou finanční spoluúčastí.


Jana Chaloupková. Foto: Magdaléna DaňkováJana Chaloupková, 21 let, studentka Veřejné politiky a lidských zdrojů, České Budějovice

Podzimní semestr strávím na Hamburské univerzitě. Do Německa jsem se přihlásila, protože mám v plánu pokračovat na magisterském stupni studia právě v této zemi. Také bych chtěla zlepšit svojí němčinu. A po třech letech práce se zahraničními studenty v Mezinárodním studentském klubu v Brně chci také konečně zažít Erasmus pobyt na vlastní kůži.

 

 

Pavla Rybnikářová. Foto: Magdaléna Daňková

 

 

 

Pavla Rybnikářová, 20 let, studentka Evropských studií, Strážnice  

Přes katedru Mezinárodních vztahů a evropských studií jedu příští rok na jaře do Maastrichtu.  Univerzitu jsem si vybrala hlavně kvůli kvalitě, ale těším se samozřejmě i na tamější párty.

 

Michal Holič. Foto: Magdaléna Daňková

 

Michal Holič, 20 let, student Politologie, Roudník

Na podzim jedu na University of Salford v Manchesteru. Bude to změna, nejvíce se těším na mezinárodní komunikaci v angličtině.

 

 

Veronika Janouchová. Foto: Magdaléna Daňková

 

 

Veronika Janouchová, 21 let, studentka Mezinárodních vztahů, Česká Lípa 

Měla jsem to štěstí, že mě vybrali na studijní pobyt do Paříže, kam jsem se hlásila již podruhé, jelikož jsem poprvé vybrána nebyla. Jsem nadšená. Studuji mezinárodní vztahy, a tak je pro mne znalost cizích jazyků prioritní. Proto bych si kromě angličtiny chtěla zlepšit také francouzštinu. Navíc univerzita, na které budu na podzim studovat, Institut d'Études Politiques, patří mezi nejlepší v Evropě.

 

Tomáš Sirý. Foto: Magdaléna Daňková

Tomáš Sirý, 21 let, student Sociální práce, Šenov

Nyní, během bakalářského studia, se nikam nechystám, ale na magisterském stupni studia bych rád někam vyjel. Nejspíš do nějaké anglicky mluvící země.

 

 

 

 

Klíčová slova: Erasmus pobyty, studium v zahraničí, FSS

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.