02.04.2014 16:44


Anketa: Café Podnebí má jednu z nejoblíbenějších zahrádek v Brně

Autor: Jurák Jan | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Jarní počasí o sobě dává čím dál víc vědět a hospodští po celém Brně již začínají chystat venkovní zahrádky do plného provozu. Přestože příjemné teploty panují už několik dnů, posezení na čerstvém vzduchu lidé doposud hledali marně. Důvodem je městská vyhláška, která povolila otevření zahrádek až od 1. dubna.

Brno - Milovníci venkovního posezení se konečně dočkali. S prvním dubnovým dnem je totiž možné zavítat na některou z mnoha zahrádek v Brně. Možnost posedět si venku využívají i studenti. Které zahrádky patří mezi jejich nejoblíbenější?


Jiří Pudil. Foto: Jan Jurák

 

Jiří Pudil, 21 let, Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, Brno

Úplně bezkonkurenční zahrádka v Brně je v kavárně Podnebí. Člověk sedí pod Špilberkem, kolem něj stromy a je mu krásně. Možná právě proto zde ale bývá tak často plno. Pokud bych měl jmenovat ještě jednu, tak další výborná zahrádka byla minulé léto u Výčepu Na stojáka na Jakubském náměstí. Město ale bohužel zakázalo, aby lidé posedávali na obrubnících a popíjeli venku pivo, což mně přijde škoda. 

  

 

Lucie Slezáčková. Foto: Jan Jurák

 

Lucie Slezáčková, 21 let, Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity, Bučovice

Na letní zahrádky obvykle posedět nechodím, mám ráda spíše vnitřní prostory. Ale jedna, která mě opravdu zaujala, se nachází u pivovaru Starobrno na Mendelově náměstí. V letní dny zde bývá spousta lidí a celkově panuje dobrá atmosféra. Navíc to mám kousek do školy. 

 

 

 


Ondřej Půček. Foto: Jan Jurák

 

Ondřej Půček, 20 let, Fakulta architektury Vysokého učení technického, Slavkov u Brna

Líbí se mi zahrádky, kde člověk posedí víc v klidu, stranou ruchu Brna. Zároveň mám rád prostředí, které dýchá svou atmosférou a místa, která jsou obklopena přírodou nebo se nachází blízko historického centra Brna. Napadá mě třeba Café Podnebí, tam se cítím opravdu dobře.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eliška Dokulilová. Foto: Jan Jurák

 

Eliška Dokulilová, 20 let, Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, Hradec Králové

Moje nejoblíbenější zahrádka je rozhodně ta v kavárně Podnebí. Je zde velice příjemné prostředí a celkově se jedná o milý podnik. Pod Špilberkem je prostě výborná atmosféra, navíc sem chodí zajímaví lidé.

 

 

 

 

Václav Uhlíř. Foto: Jan Jurák

 

 

Václav Uhlíř, 20 let, Ekonomicko- správní fakulta Masarykovy univerzity, Brno

Rád chodím na Šelepku, kde bývá sice často hodně rušno, ale to mi nevadí. Pěkná zahrádka obklopena alespoň částečně přírodou je u restaurace U Čápa na Obilném Trhu. Je zde výborná Plzeň a příjemné posezení. Kdo má rád netradiční místa, ať si rozhodně zajde do pivnice U Poutníka, kde se popíjí pivo jen tak na stojáka na ulici. 


 


Klíčová slova: venkovní zahrádky, posezení venku, anketa, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.