19.12.2011 12:37


Anketa: Budou se studenti o Vánocích učit?

Autor: Jan Daněk | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Zkouškové období se blíží. Volno o Vánočních svátcích je tak vhodnou dobou pro studenty, aby prohloubili své znalosti a vyplnili čas učením a četbou studijních materiálů.

Brno Studentům Masarykovy univerzity v Brně začíná v lednu zkouškové období. Vánoční prázdniny tak mohou být vítanou možností, jak dohnat to, co nestihli za celý semestr. Studenti odpovídali, zda se skutečně o Vánocích budou učit.

Magdalena Daňková; Foto: Jan Daněk

 

Magdalena Daňková, 21 let, studentka žurnalistiky, veřejné politiky a lidských zdrojů, Opava

Nejdřív musím dodělat do Vánoc všechny úkoly a práce, které mám. O svátcích budu jen sedět, koukat na pohádky a jíst. Učit se budu až po Vánocích, akorát bude zase Silvestr a Nový rok, to se mi učit rozhodně nechce. Studovat budu až těsně před zkouškami, jako každý rok.

 

 

Petr Machala; Foto: Jan Daněk

 

Petr Machala, 20 let, student práv, Hlubočany

Já se o svátcích budu učit. Minulý rok jsem zkoušky dost podcenil a učíval jsem se noc předtím a kvůli tomu jsem i jednou zaspal. I moje úspěšnost u zkoušek loni nebyla příliš vysoká. Ale určitě si i Vánoce užiju. Pohádky, ráno kakao a vánočku, to si rozhodně neodpustím.

 

 

Dagmar Zacharová; Foto: facebook.com

 

Dagmar Zacharová, 20 let, studentka regenereace a výživy ve sportu a tělesné výchovy, Vnorovy

Učit se budu, jelikož toho máme do školy opravdu hodně. Musím dodělat nějaké seminární práce a tak podobně. Moc to ale hrotit nebudu, jsou přece svátky a budu se raději dívat na pohádky.

 

 

Marek Coufal; Foto: Jan Daněk

 

Marek Coufal, 21 let, student geografie, Rousínov

Mám v plánu se učit. Jedu k otci na chatu, kde se nebude dělat nic jiného než studovat. Opakuji totiž jednu z nejtěžších zkoušek na oboru. Samozřejmě si však budu chtít najít čas i na párty.

 

 

 

Martin Klusoň; Foto: Jan Daněk

 

Martin Klusoň, 20 let, student žurnalistiky, bezpečnostních a strategických studií, Hronov

Předsevzetí, že se budu přes Vánoce učit, si dává snad skoro každý, ale realita je vždycky jiná. Já se učit určitě nebudu. O Vánocích to bude taková ta klasika jako cukroví, opíjení se a dárky. Učím se až těsně před zkouškami a zatím mi to vychází, tak proč bych to měnil.

 

 

Štěpán Hejda; Foto: Jan Daněk

 

Štěpán Hejda, 22 let, student učitelství obor občanská výchova a animátor sportovních aktivit, Říčany u Brna

O Vánocích se učit nebudu, protože na to nebudu mít čas. Pojedeme navštívit rodinu a tak podobně. První zkoušku mám stejně až 12. Ledna, začnu se na ni učit až pár dní předem.

 

 

Sabina Langová; Foto: facebook.com

 

Sabina Langová, 20 let, studentka mezinárodních vztahů a evropských studií, Moravské Prusy

Učit se budu, ale až od 27. prosince, ať si těch Vánoc trochu užiju. Chci si hlavně pročítat povinnou literaturu, protože všechny zkoušky mám v prvních dvou týdnech zkouškového období.

 

Klíčová slova: vánoce, studium, zkoušky

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.