05.04.2014 13:37


Anketa: Brňané se shodují, polohu nádraží měnit nechtějí

Autor: Maršovská Kristýna | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

U řeky, nebo pod Petrovem. To jsou dvě zvažované varianty míst, na která by se v budoucnosti mělo přesunout hlavní železniční nádraží v Brně. Plánovaná změna však po dlouhou dobu rozděluje brněnskou veřejnost. Proti sobě stojí zejména magistrát a občanští aktivisté. Strana zelených dokonce usiluje o vypsání druhého referenda, ve kterém by Brňané vyjádřili svůj názor na otázku, zda si přejí ponechat nádraží v centru.

Brno – Spor o poloze hlavního železničního uzlu v Brně trvá více než 90 let. Podle zastupitelů města je současná podoba nádraží nevyhovující.  Momentálně se rozhoduje o místu, kam se nádraží přesune. Ve hře jsou dvě varianty. První možností je návrh s názvem Pod Petrovem, který počítá s využitím prostor současného hlavního nádraží. V druhém případě by mělo být vlakové nádraží odsunuto mezi autobusové nádraží Zvonařka a řeku Svratku. Co si myslí o plánované změně polohy obyvatelé města?

Josef Patočka Foto: Kristýna Maršovská 

Josef Patočka, 20 let, student, Brno

Myslím si, že je to nesmysl, protože poloha v centru je perfektní a to je podle mě taky důvod, proč většina lidí dlouhodobě chce, aby nádraží v centru zůstalo a aby se modernizovalo ve své současné podobě. Z těchto důvodů podporuji kampaň, která se snaží vyvolat referendum. 

 

 

 

 

Jarmila Trávníčková Foto: Kristýna Maršovská

 

Jarmila Trávníčková, 80 let, důchodkyně, Brno

Se změnou polohy nesouhlasím a už sem jednou podepisovala petici, aby nádraží zůstalo na tom místě, na kterém je, protože je ve středu města a je přístupné ze všech stran a všem vrstvám, i těm seniorským. Je to pohodlnější. Vím, že ze Zvonařky do středu města se těžko dostává lidem, kteří se špatně pohybují.

 

 

 

Jan Kramář Foto: Kristýna Maršovská 

Jan Kramář, 24 let, živnostník, Brno

Lidé jsou na umístění nádraží zvyklí. Jsou tam všechny důležité spoje, jezdí tam všechny linky hromadné dopravy. Já bych z těchto důvodů byl pro to, aby nádraží zůstalo v centru tak, jak je a nic se neměnilo.

 

 

 

 

Jana Lašková Foto: Kristýna Maršovská 

Jana Lašková, 68 let, důchodkyně, Brno

Je to největší blbost, jakou jsem za svůj život slyšela a naprosto s přesunem nádraží nesouhlasím. Hlavní nádraží je v úplně optimální poloze, stačilo pouze investovat nějaké peníze. Myslím si, že za přesunem jsou nějaké finanční machinace magistrátu.

 

 

 

 

Josef Šikula Foto: Kristýna Maršovská 

 

Josef Šikula, 73 let, důchodce, Brno

Je to holý nesmysl. Hlavní nádraží tady bylo odjakživa a všichni lidé jsou zvyklí sem chodit a nevím, proč by měli chodit někam jinam. Bylo by to vzdálenější od města, což by komplikovalo život důchodcům, pro které je těžký přesun na Zvonařku.

 

 

 

 

Jana Květoňová Foto: Kristýna Maršovská

 

 Jana Květoňová, 66 let, důchodkyně, Brno

Nesouhlasím s přesunem. Myslím si, že řešení, které navrhovalo ponechání nádraží ve středu, bylo rozumné. Brno není město, které by si mohlo dovolit tak velkou investici. Nelíbí se mi ani to, že bych musela cestovat tak daleko, kdybych chtěla jet někam vlakem.

Klíčová slova: anketa, přesun nádraží

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.