15.03.2014 10:56


Anketa: Autobusy mají nejlepší spoje, shodují se studenti

Autor: Přindišová Kateřina | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Jak se vysokoškoláci, kteří nepochází z Brna, dostávají do Brna? Na tuto otázku odpovídali studenti některých brněnských univerzit. Dotazovaní studenti preferují autobus, a to především kvůli dobrým a rychlým spojům.

Audio

    Studenti popisují jak jezdí do Brna
         
    Autor: Kateřina Přindišová

Brno - V Brně podle průzkumu města studuje více než osmdesát tisíc vysokoškoláků a ne všichni bydlí v tomto městě nebo jeho blízkém okolí. Proto tito studenti musí řešit otázku, jak se do školy dostat. Mají možnost jet autobusem, vlakem nebo si domluvit spolujízdu autem. Který způsob dopravy je pro studenty nejvýhodnější? 

 

Eliška Říháková. Foto: Kateřina Přindišová

Eliška Říháková, 20 let, studentka Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, Brumov

 

Jezdím autobusem, každý den cestuji asi dvě hodiny.  Bydlím v malé vesničce, odkud nejede přímý spoj, tak musím přesedat. Ještě se dá jet vlakem, ale ty na sebe špatně navazují. Autobus má lepší spojení a je rychlejší. 

 

 


Maria Bialončiková. Foto: Kateřina Přindišová

 

 

Maria Bialončiková, 21 let, studentka Fakulty stavební Vysokého učení technického, Stará Ľubovňa

 

Většinou jezdím autobusem, je to v podstatě jediná možnost. Ale když máme hodně věcí, domluvíme se s kamarády a jedeme autem.  Když je nás dost, tak to ani nevychází dráž než autobusem.

 

 

 

 

Michal Beneš. Foto: Kateřina Přindišová

Michal Beneš, 26 let, student Fakulty veterinárního lékařství Veterinární a farmaceutické univerzity, Bystřice nad Perštýnem

 

Já jezdím hlavně vlakem, protože často cestuji se psem. Ve vlaku bývá dostatek místa a je to pro mě i toho psa pohodlnější. I když je autobus rychlejší a o trochu levnější, jezdím jím jenom výjimečně.

 

 

 

Michal Papcun. Foto: Kateřina Přindišová

 

 

Michal Papcun, 21 let, student Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Košice

 

I když mám možnost jezdit docela pohodlně vlakem, využívám autobusy Student Agency. Ty na rozdíl od vlaku jedou přímou a nemusím přesedat. Je to také nejlevnější varianta a navíc nové autobusy nabízí poměrně vysoký komfort.

 

 

Ondřej Konvičný. Foto: Kateřina Přindišová

 

Ondřej Konvičný, 21 let, student Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Valašské Meziřičí

 

Využívám střídavě autobusy a služby Jízdomatu. Domluvím se s někým po telefonu a jedeme společně autem. Vychází to mnohem levněji než autobusem. Navíc mám víc možností, kdy jet. Přímé spoje do Brna totiž nejezdí tak často.

 

 

 

 

 

 

Klíčová slova: studenti, doprava

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.