15.11.2013 20:32


Ani vyšší tržby ze vstupenek nepomohly. Brněnská Velká cena nadále finančně strádá

Autor: Miroslav Vozdecký | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Grand Prix České republiky zůstává nejnavštěvovanějším podnikem seriálu Moto GP. Navzdory velké divácké oblibě a vyšším tržbám ze vstupenek však Automotodrom Brno vykázal za letošní závodní víkend ztrátu bezmála dvaačtyřiceti milionů korun.

Brno – Třídenní zápolení nejrychlejších okruhových motocyklů v Brně navštívilo na konci srpna více než 220 tisíc diváků. Masarykův okruh si tak v konkurenci dalších sedmnácti podniků udržel prvenství před španělským Jerezem a německým Sachsenringem. „Opět se ukázalo, že patříme k absolutní světové špičce,“ konstatovala výkonná ředitelka Ivana Ulmanová.

Problémem, který ovšem dlouhodobě organizátory populárního motocyklového závodu sužuje, jsou finance. „Z letošního výsledku je velmi dobře vidět, jak nekonečný boj vedeme. Z pohledu prodeje vstupenek byla Grand Prix velmi úspěšná, ale tím, co vyděláme, kompenzujeme snížené plnění ministerstva a města Brna a navyšující se zalistovací poplatek promotérské organizace Dorna Sports,“ vysvětlila Ulmanová. Automotodrom Brno vykázal za letošní závod ztrátu necelých dvaačtyřiceti milionů korun, což je o milion více než v roce 2012.

Kvůli situaci po předčasných volbách je vedení brněnského okruhu bezradné. „Nevíme, kdo a kdy bude o pomoci Grand Prix České republiky rozhodovat. Znovu tedy stojíme před rozhodnutím, jestli naslepo říci, že pojedeme i v roce 2014. Nic jiného nám ale nezbývá, protože potřebujeme zahájit předprodej,“ dodala Ulmanová.

Předprodejní cena nejoblíbenější vstupenky na přírodní tribuny zůstává stejná - 1 190 korun, výrazně levnější pak bude lístek na sedadlovou tribunu T5 u cílové rovinky. „Chceme fanoušky ještě víc motivovat, aby vstupenky kupovali v první vlně. Nyní začínáme prodávat se slevou čtyřiceti procent oproti ceně v přímém prodeji,“ vysvětlil marketingový ředitel Automotodromu Brno Michal Klouda. Velká cena se v příštím roce pojede o týden dřív od 15. do 17. srpna.

Klíčová slova: MotoGP, GP, Brno, Masarykův okruh

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.