21.03.2014 18:07


Amper 2014 se těšil celosvětové účasti

Autor: Havlíčková Michaela | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Dnes měli lidé poslední možnost navštívit mezinárodní veletrh elektroniky, elektrotechniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení Amper 2014. Kromě prohlídky stánků vystavovatelů měli organizátoři připraveny pro návštěvníky odborné semináře a konference dotýkající se dvou stovek různých témat.

Brno – Veletrhu Amper 2014 se letos zúčastnilo 630 firem z dvaceti různých zemí z celého světa. Dvaadvacátý ročník veletrhu začal v úterý. „Velice mě těší, že se tento veletrh stává technologickou událostí číslo dva po Strojírenském veletrhu," komentoval Amper generální ředitel Veletrhy Brno Jiří Kuliš. Dodal, že se veletrhu účastní stále více nových firem ze zahraničí. Letos se na veletrh přihlásily zahraniční firmy z Německa, Polska, Slovenska, ale i z Taiwanu nebo Turecka. „Jsme tady prvním rokem. Rozhodli jsme se přihlásit jako vystavovatelé, protože v Česku zatím nemáme klienty,“ řekla obchodní manažerka taiwanské společnosti THUNDER Emily Lei.

Na veletrhu byly i takové firmy jako například SIEMENS

V první den veletrhu organizátoři vyhlásili výsledky soutěže o nejpřínosnější exponát veletrhu – ZLATÝ AMPER. Přihlásilo se do ní 33 společností s 37 exponáty, z nichž bylo pět oceněno ZLATÝM AMPEREM a dalších pět si odneslo čestné uznání. Mezi oceněné patřil i solární systém pro ohřev vody pomocí energie z fotovoltaických panelů Solar Kerberos nebo Bezkontaktní rotační senzor společnosti TURCK.

V pestrém doprovodném programu se mohli návštěvníci Amperu 2014 účastnit odborných konferencí. Tematicky k zahraniční účasti připravili organizátoři semináře s názvy Efektivní obchod s Hongkongem a Čínou nebo Podnikání v Turecku. „Já na semináře nepůjdu. Návštěvu veletrhu máme povinnou, ale moc věcem tady ještě nerozumím, protože jsem v prvním ročníku,“  prohlásil žák střední školy Stanislav Máčka.

První ročník veletrhu Amper se konal v roce 1993 v pražském Paláci kultury. S přibývajícími nároky se veletrh přesunul nejprve na pražské výstaviště, v Brně se poprvé pořádal až v roce 2011. „My jsme na veletrhu byli už od začátku, takže nejdřív v Praze a potom i tady v Brně. Každý rok se mi ale veletrh zdá slabší v počtu vystavovatelů,“ řekl a zhodnotil vývoj veletrhu Martin Skřivánek z firmy ELECO Vyškov.

Klíčová slova: Amper 2014, elektronika, elektrotechnika, automatizace, veletrh

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.