15.04.2012 19:50


Akty bych nenafotila, říká vítězka Miss Masaryk University

Autor: Petra Svitavská | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Markéta Kovačová je nejkrásnější dívkou Masarykovy univerzity. Alespoň podle porotců, kteří jí přisoudili první místo v premiérovém ročníku soutěže krásy této vysoké školy. Pro zbylé finalistky je to nejspíš zklamání, pro vítězku však byla soutěž jen zábavou. Inteligence je totiž podle ní důležitější.

Přehrát audio

Audio

Autor: Petra Svitavská

Jak vypadá vítězka Miss Masarykovy univerzity? Je to jednadvacetiletá, usměvavá a příjemně naladěná Markéta Kovačová. Zřejmě jí nechybí ani sebevědomí. Při rozhovoru o tom, proč se přestala věnovat modelingu a proč by se nikdy nenechala vyfotit nahá, odpovídala sebejistě, trpělivě a vždy s úsměvem.

Na molo už nemám postavu

Měla jste předchozí zkušenosti se soutěžemi krásy nebo s modelingem?

Zkušeností mám hodně. S modelingem jsem začala asi ve třinácti letech a tři čtyři roky jsem se mu docela intenzivně věnovala. Pak jsem od toho ale upustila.

Proč?

Začala jsem mít problémy se stravováním a psychické obtíže. Řekla jsem si, že nechci, aby můj život směřoval tímto směrem. Myslím si, že mám na víc.

Takže jste držela diety?

Ano. Moje dieta vypadala takto: čím míň jsem snědla, tím jsem byla spokojenější. Teď se snažím stravovat zdravě, nesníst třeba večer tři tabulky čokolády a podobně.

Myslíte si, že by se měl změnit kult hubené ženy, nebo je v pořádku?

Absolutně s tímto kultem nesouhlasím. Bulimie a anorexie jdou ruku v ruce s modelingem. Modelky nesmí být výraznější a krásnější než oblečení, které předvádějí. Pak ale vypadají jako věšáky na šaty.

K modelingu už se nevrátíte?

Na to už jsem stará. (smích) Pořád ale dělám hostesku, protože je to nejvýdělečnější forma brigády při studiu. Do fotomodelingu bych se klidně pustila, ale na molo se nevrátím. Už na to ani nemám postavu a nechtěla bych znovu zažívat ty stresy.

Byla byste ochotná nafotit i akty?

Nedělá mi problém svléci se do plavek nebo do spodního prádla, ale do aktů bych se nepouštěla. Bylo by mi to nepříjemné. Navíc nevím, kde jednou skončím, a byla bych nerada, kdyby se potom na internetu objevily nějaké tajné fotky.

 

„Korunku mi holky záviděly nejvíc,“ popsala Markéta Kováčová atmosféru po svém vítězství v soutěži. Foto: Petra SvitavskáSoutěž pro mě byla zábava

Proč jste se přihlásila do soutěže Miss Masarykovy univerzity?

Z hecu. Na jedné školní párty jsme se s kamarádkami opily a vsadily se, že se přihlásíme. Později jsem se z toho za střízliva snažila vymluvit, ale už bylo pozdě. Takže jsem šla na casting a dopadlo to takhle.

Nezáviděly vám spolužačky úspěch?

Myslím si, že ne. Ale do hlavy jim nevidím, takže s jistotou to říct nemůžu.

Jaká byla atmosféra mezi finalistkami soutěže?

Nečekala jsem to, ale byla opravdu hodně napjatá. Myslela jsem si, že půjde o studentskou akci, kterou všichni vezmou jako legraci. Holky ale vše braly hodně vážně, a dokonce se objevily i slzičky.

Takže vy jste nebyla nervózní?

Já jsem si to užívala. Říkala jsem si, že o nic nejde. Miss pro mě byla zábava.

Bylo pro vás vítězství velkým překvapením, nebo jste ho trochu čekala?

Snažila jsem se nic neočekávat, abych poté nebyla zklamaná. Pak jsem si ale uvědomila, že první cena je dovolená a řekla si, jak ráda bych na ní s mamkou jela, takže jsem hodně chtěla vyhrát. Když jsem potom viděla, jak velkou podporu mám u publika, začala jsem si věřit na vítězství.

 

Krásy si u mužů necením

Je v životě ženy důležitější krása, nebo inteligence?

Myslím, že inteligence.

Proč je tedy důležité soutěžit v kráse?

Já si myslím, že to není důležité. Je to jen zábavné.

A čeho si ceníte víc u mužů?

Krásy ne, protože mít krásného muže je často na škodu. Pak se kolem něj točí spousta žen. A muži jsou často jen muži. Prostě nedokáží odolat. Pro mě je primární inteligence a charisma.

Pomohl vám někdy v životě váš vzhled dosáhnout toho, o co jste stála?

Vzhled jde ruku v ruce se vším. Některé mé kamarádky, které nejsou krásné, neměly štěstí při hledání práce. Já jsem na jedné ze svých brigád uzavírala kampaně. Tam jsem jednala často s muži a vzhled mi určitě pomohl.

Jako jeden ze svých koníčků jste uvedla nakupování. Co nakupujete nejčastěji?

Od té doby, co studuji vysokou školu, si kupuji jen sportovní oblečení. Teď ale nejraději nakupuji jídlo, protože mě baví vařit. Třeba omáčky nebo italskou kuchyni.

Na otázku proč byste měla vyhrát jste odpověděla, že byste neudělala ostudu. Jak jste to myslela?

Myslím si, že se umím ve společnosti dobře chovat. Takže se za mě Masarykova univerzita nemusí stydět. Žádný průšvih snad neudělám, pokud mě nevyhodí ze studia.

Platí ještě, že jste nezadaná?

Ne, to už neplatí. Přítele jsem si našla už tři týdny před finále.

Není pro něj ohrožující, že jste vyhrála?

Alespoň si mě bude o to víc hlídat.

Cílem vašeho života je splnit si sny. Jaké třeba?

Chtěla bych si vydělat tolik peněz, abych mohla procestovat svět, nejlépe se svojí maminkou. Také bych se chtěla naučit surfovat. Být zdravá, šťastná a prožívat život naplno.

 

Markétě Kovačové je 21 let a pochází z Brna. Studuje druhý ročník managementu cestovního ruchu na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity. Zúčastnila se prvního ročníku soutěže krásy na této vysoké škole a ve středu se stala první Miss Masarykovy univerzity.

 

 

 

Klíčová slova: Markéta Kovačová, Miss Masaryk University, modeling, soutěže krásy

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.