19.05.2018 21:52


Aktuálně: Zbrojovka proti Jihlavě neskórovala a sestupuje do druhé ligy

Autor: Jan Jakovljevič | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

S cílem odvrátit pád do druhé nejvyšší soutěže nastupovali fotbalisté brněnské Zbrojovky k dnešnímu utkání proti Jihlavě. To nenabídlo prakticky žádnou šanci a oba týmy se spíše přetahovaly o držení míče ve středu hřiště. Zápas tak skončil bezgólovou remízou, která znamená, že Zbrojovka po šesti sezónách opět sestupuje z první ligy.

Zbrojovka s Jihlavou pouze remizovala a míří do druhé ligy. Foto: Jan Jakovljevič

Brno - Navázat na vítězství z minulého kola v Teplicích, a alespoň dočasně tak odvrátit sestup z HET ligy. To byl hlavní cíl, se kterým nastupovali hráči brněnské Zbrojovky k utkání devětadvacátého kola nejvyšší české soutěže proti Jihlavě. Jelikož byl i jejich soupeř zapojený do bojů o záchranu, dal se očekávat tvrdý boj o každý metr trávníku.

Zbrojovka vstoupila do utkání dobře a od prvních minut držela jihlavské pod tlakem. I přes mnohé slibné náznaky se však do žádné větší příležitosti nedostala a potvrdila tak, že má problémy se střílením branek. A tak se po dvaceti minutách hry začala osmělovat i Jihlava. Byli to především Ikaunieks s Fulnekem, kteří zlobili brněnskou defenzivu. Ta však bez problémů odolala a do kabin se tedy šlo za stavu 0:0.

Kdo čekal, že po přestávce nastane změna a budou k vidění gólové šance, musel být zklamán. Oba týmy nadále bojovaly o střed hřiště a útočily zejména pomocí dlouhých nákopů, s nimiž si ale obě obrany v klidu poradily. Za zmínku stojí jen šance domácího Acosty, jenž se neúspěšně snažil přelobovat brankáře Rakovana a také hlavička hostujícího Ikauniekse, kterou brněnský brankář Melichárek ukryl do svých rukavic. Utkání tak skončilo 0:0, což znamená, že Brno po šesti letech opouští nejvyšší soutěž.

„Viděli jsme bojovné utkání se spoustou soubojů a nepřesností. Myslím, že jsme celkem pozorně bránili, soupeře jsme nepouštěli do šancí a dobře jsme pracovali v šestnáctce,” řekl jihlavský trenér Martin Svědík pro web jihlavského klubu. Podle trenéra Zbrojovky Romana Pivarníka hráli jeho svěřenci dobře, jen nebyli schopní proměnit šance, které si vytvořili. „Sestup je pro mě nejhorším okamžikem mojí kariéry, nikdy jsem nespadl ani jako hráč, ani jako trenér,” dodal zklamaný kouč na tiskové konferenci.

Klíčová slova: Zbrojovka, Brno, Jihlava, HET liga, fotbal, sestup, Svědík, Pivarník

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.