09.04.2016 14:31


Aktuálně: Závodníci na bruslích a koloběžkách pokořili Masarykův okruh

Autor: Markéta Weinlichová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Třetí ročník závodu Masaryk run dnes pořádají organizátoři na brněnském Masarykově okruhu. Jeho součástí jsou druhým rokem také závody na kolečkových bruslích a koloběžkách. Vítězem koloběhu se stal Jan Pavel v kategorii mužů a Kristina Fryzová v kategorii žen. Na inline bruslích dojel do cíle nejrychleji Richard Kudělásek, ženský závod pak ovládla Lucie Korvasová. Běžecký závod je na programu v odpoledních hodinách.

Audio

    Divačka Lucie Mátéová o Masaryk run
         
    Autor: Markéta Weinlichová

Brno – Členové pořadatelského týmu dnes ráno zahájili třetí ročník závodu Masaryk run. Účastníci si tak mohou po roce opět vyzkoušet závod na trati, kam se obvykle dostanou pouze závodníci v autech nebo na motorkách. Kromě samotných klání běžců a účastníků na koloběžkách či kolečkových bruslích, organizátoři připravili i bohatý doprovodný program.

Vítěz koloběhu Jan Pavel (Foto: Markéta Weinlichová)

Na start se postavili také nejmladší závodníci na inline bruslích. Ti postupně bojovali o prvenství na tratích o délce od dvou set do patnácti set metrů. Hlavní závod o délce přes deset kilometrů ovládl s časem 18:08 bruslař Richard Kudělásek, v kategorii žen pak bruslařka Lucie Korvasová, která do cíle dojela v čase 21:17. Stejně jako v bruslařském klání, startovali děti také v závodu koloběžek, a to rovněž na různě dlouhých úsecích. Vítězi hlavní kategorie se stali Jan Pavel, který cílovou pásku protnul  v čase 22:05, z žen pak Kristina Fryzová s časem 28:45. „Na Masaryk runu jsem letos poprvé, zázemí i trať jsou perfektní, nejnáročnější v závodě byl kopec před sjezdem do cílové roviny,“ okomentovala vítězka koloběhu Kristina Fryzová.

Vítězka koloběhu Kristina Fryzová (Foto: Markéta Weinlichová)

Závodníci měli letos navíc poprvé unikátní možnost zapůjčit si koloběžku přímo v areálu závodu. „Koloběžky byly plně rezervované už před závodem, účastníci měli ale možnost vypůjčit si inline brusle včetně helem a chráničů a stejně tak běžecké boty,“ sdělil ředitel závodu Lukáš Olejníček. Letošní novinkou je také možnost startu jednoho závodníka ve více kategoriích.

Diváky, kteří přišli podpořit své kamarády či blízké, čekal dopoledne také doprovodný program. Jeho součástí byla inline show členů Freestyle skating klubu nebo trialová show Vlastislava Kabeláče Číháčka. Stejně bohatý program bude následovat i v odpoledních hodinách, po celý den pak mohou návštěvníci zhlédnout vystavené motorky závodníka Karla Abrahama. „Na Masaryk runu jsem letos už potřetí, počasí sice závodu moc nepřeje, ale doprovodný program se mi moc líbí,“ podělila se o své dojmy divačka Lucie Mátéová.  

Masaryk run pokračuje v odpoledních hodinách jednotlivými závody běžců. Na startu hlavního běžeckého klání by neměl chybět loňský vítěz Robert Míč, který se pokusí o obhajobu prvenství. 

Klíčová slova: Masaryk run, Masarykův okruh, automotodrom, závod, Brno

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.