19.04.2018 15:15


Aktuálně: Začínají Dny Fakulty sociálních studií

Autor: Jana Hostičková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Dny fakulty jsou oslavou dvacátého výročí od založení Fakulty sociálních studií. Dnes dopoledne děkan Břetislav Dančák tuto akci zahájil a předal ocenění studentům. Čtvrteční odpoledne patří studentské konferenci držitelů stipendií I. A. Bláhy. Druhý den oslav se mohou studenti přijít podívat do atria na odhalení busty zakladatele fakulty Iva Možného.

Zahájení Dnů fakulty. Foto: Jana Hostičková

Brno – Jednou z oslav založení Fakulty sociálních studií v Brně jsou Dny fakulty. Při úvodním programu obdrželi úspěšní studenti ocenění a děkan Břetislav Dančák kladl ve svém projevu důraz na budoucí směřování fakulty. Celý dnešní a zítřejší den bude ve fakultní budově na Joštově ulici bohatý program pro studenty i zaměstnance.

Na zahájení věnoval děkan velkou část projevu přeměnám ve studijním systému fakulty. „Myslím si, že procházíme nejrozsáhlejší obnovou od dob zavedení kreditového systému,“ řekl děkan fakulty sociálních studií Břetislav Dančák. Dále poděkoval všem zaměstnancům, kteří se na náročných změnách podíleli. Vedení fakulty také řeší menší zájem o studium ve srovnání s předešlými lety. „U většiny oborů poklesly počty přihlášek, a proto musíme nahlédnout dovnitř jednotlivých kateder,“ dodal Dančák. 

Součástí čtvrtečního programu je i časová schránka. „Slouží pro zaměstnance i studenty. Je to velká kovová bedna, kam dáme dobové dokumenty a studenti do ní mohou napsat příspěvek o tom, kde si myslí, že fakulta bude za deset let. Schránka se potom zapečetí, uloží do archivu a otevře se snad za deset let,“ uvedla proděkanka pro vnější vztahy Lenka Waschková Císařová.

V páteční poledne dojde k slavnostnímu odhalení busty zakladatele fakulty Iva Možného. „Není to úplně klasická busta, ale spíše socha, která odlehčeným způsobem reaguje na osobnost profesora Možného,“ dodala Waschková CísařováBustu vytvořil sochař Jiří Sobotka, který je autorem například i sochy Jana Skácela na Špilberku. V pátek odpoledne se na fakultě setkají absolventi, kteří si budou moci prohlédnout minulou i současnou budovu školy.

Klíčová slova: Dny fakulty, Fakulta sociálních studií, Břetislav Dančák, Ivo Možný, busta

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.