04.04.2014 18:20


Aktuálně: Za fotkami swingers klubů na F! festival

Autor: Maršovská Kristýna | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Co v České republice chybí? Tuto otázku si položili fotografové David Mužík a Jan Sucharda. Jejich odpovědí na ni je nultý ročník fotografického F! festivalu, který dnes slavnostně zahájila výstava Alžběty Jungrové a Barbory Prášilové v primátorských saloncích Staré radnice. F! festival potrvá následujících devět dní.

Audio

    Jan Sucharda přibližuje téma výstavy Alžběty Jungrové.
         
    Autor: Kristýna Maršovská

Brno – Fotografie z prostředí českých nevěstinců, vykřičených domů a swingers klubů či zachycení běžných dnů v New Yorku. Nejenom tyto snímky si zájemci mohou prohlédnout na výstavě nultého ročníku F! festivalu fotografie, který vznikl v Brně. „Chceme představit autory, kteří jsou uznáváni nejen u nás, ale i v zahraničí. V České republice není založena tradice fotografických festivalů a to chceme změnit,“ vysvětlil jeden ze spoluzakladatelů akce David Mužík, proč vznikl F! festival. Mezi vystavenými fotografiemi jsou i snímky od Barbory Prášilové. Foto: Kristýna Maršovská

F! festival nabídne zájemcům v následujících devíti dnech přednášky, autorské prezentace a také workshopy. Představí doposud nevystavené snímky Antonína Kratochvíla, ale také fotografie, za které jejich autorka Barbora Prášilová letos získala prestižní cenu Hasselblad Masters v kategorii módní fotografie. „Společně se snímky Prášilové vystavujeme i fotky Alžběty Jungrové, které byly umístěny v  Tate Modern galerii ve Velké Británii. Zachytila na nich během svého půlročního pobytu v New Yorku atmosféru tamějších běžných dnů,“ dodal druhý ze spoluzakladatelů Jan Sucharda. 

Letošní ročník festivalu dostal netradiční název - je jím vykřičník. „Antonín Kratochvíl říká, že fotka je zdvižený prst, takže my také pomyslně zdviháme prst a chceme ukázat laické veřejnosti, že fotografii stojí za to sledovat. Myslíme si, že se jedná o zajímavé médium,“ objasnil původ názvu Mužík. Mezi další autory, kteří budou v letošním ročníku představeni, patří například Tereza Lukavská, Dan Vojtěch nebo Oldřich Malachta.  Akci pořádá Institut fotografických studií a sdružení pro podporu talentovaných studentů fotografie YAFA. „Nápad uspořádat festival fotografie v Brně mi přijde super. Líbí se mi, jaké tu pozvali fotografy a také to, že se jedná o vícedenní akci na různých místech, ve které je zahrnutý i koncert,“ zhodnotil festival jeden z návštěvníků dnešního zahájení Tomáš Zamec.

Klíčová slova: F! festival fotografie, Brno, festival

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.