07.11.2013 23:28

Aktuálně: Volejbalistky KP Brno prohrály s Olomoucí po pětisetové bitvě

Autor: Michal Bělský | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Extraligové volejbalistky týmu KP Brno prohrály ve čtvrtek na domácí půdě po dramatické pětisetové bitvě souboj s olomouckými soupeřkami. Hostující hráčky, které okupovaly šestou příčku, potřebovaly vyhrát o dva sety, aby vystřídaly Brňanky, které byly o dva body před nimi. Oddíl KP Brno však dovedl zápas až do pětisetové bitvy, ve které byly však šťastnější volejbalistky Olomouce. Brno si však udrželo pátou pozici a dál je na dohled čelu tabulky.

Brno – Dramatické utkání sehrály ve čtvrtek večer brněnské volejbalistky. Na své soupeřky z Olomouce vyrukovaly útočnou taktikou a velmi rychle se ujaly vysokého vedení 11:4. Hanačky nezachytily úvod první sady a po hodně nepřesné hře si v polovině setu vybraly všechny time outy. Brňanky se však nenechaly rozhodit a vybojovaly si drtivé vedení 21:11. Nicméně soupeřky se dokázaly vzchopit a snížily na 16:23, finiš však patřil hráčkám Králova Pole. Domácí měly k dispozici těžko uvěřitelných deset setbolů, využily ale až třetí z nich a první set vyhrály poměrem 25:17.

Druhý set nabídl mnohem větší drama, i když po počáteční sérii nepřesností z obou stran to tak nevypadalo. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a každá výměna byla plná emocí. Výraznější náskok si v této sadě dokázaly vypracovat volejbalistky Olomouce, ale o vedení 16:13 brzy přišly. Za stavu 20:20 se Hanačky nadechly k vynikajícímu výkonu. Po šňůře nádherných výměn dotáhly set do vítězného konce a vyhráli jej nakonec 25:21.Volejbalistky KP Brna při útoku | Foto: Michal Bělský

Začátek třetí sady silně připomínal ten předchozí, ale po osmi výměnách, ve kterých si oba týmy připsaly po čtyřech bodech, se dostaly brněnské hráčky do rytmu hry a brzy vedly 9:5. Hanačky nedokázaly na tento náskok zareagovat a po celý set stahovaly zhruba pětibodové manko, které nabraly v úvodu setu. V závěru sady Brňanky využily četné chyby soupeřek a vybojovaly pět setbolů. První z nich dokázaly hráčky Olomouce nádhernou hrou na síti odvrátit, nicméně na druhý už nestačily, a volejbalistky KP nádherným kraťasem ukončily třetí sadu, která skončila poměrem 25:20.

Do čtvrté sady nastoupily hráčky obou týmů útočně naladěné. Prvních deset výměn nabídlo nádherné bitvy o každý balon a výsledková tabule ukazovala 5:5. V tuto chvíli však nastal herní zvrat a obě družstva začaly hojně chybovat. Za tohoto herního rytmu se dostaly až do závěru čtvrtého setu, ve kterém se hráčky Olomouce dostaly do rozhodujícího trháku. Vypracovaly si nakonec šest setbolů, a už druhý s přehledem využily. Olomouc v tomto setu srovnala krok s Brnem a zápas dospěl až do rozhodující páté zkrácené sady.

Ta se však v úvodu domácím volejbalistkám nepovedla a po vynikající hře na síti se olomoucké hráčky ujaly vedení 7:1. Brňanky po dvojitém oddechovém čase našly odvahu útočit, dařilo se jim z obou křídel dostávat Hanačky do úzkých. I díky pětibodové šňůře dokázaly vyrovnat na průběžných 8:8, a za stavu 11:11 si vzaly olomoucké volejbalistky time out, který jim očividně prospěl. Dokázaly si vybojovat dva mečboly a prvním z nich ukončily zápas. Pátý set skončil 12:15 z pohledu domácího týmu. Volejbalistky KP Brno tak po zápase zůstaly na pátém místě. S jednobodovou ztrátou za ním drží šestou pozici právě tým z Olomouce. Soutěži nadále vévodí volejbalistky z Prostějova, které po šesti kolech ztratily pouze jediný set.

Klíčová slova: Extraliga, volejbal, ženy, KP Brno, Olomouc