23.04.2016 18:24


Aktuálně: Vítězkou osmého ročníku Poháru hejtmana Jihomoravského kraje je klisna Ryanica s žokejem Lukášem Matuským

Autor: Anna Tišnovská | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Pro první dostihové odpoledne v nové sezoně na brněnském závodišti Dvorska v Tuřanech již tradičně pořadatelé připravili pět rovinových a tři překážkové dostihy. Diváci s očekáváním vyhlíželi hlavní překážkový dostih Pohár hejtmana Jihomoravského kraje a start žokeje Pavla Kašného na koni Ribelino, se kterým minulý rok vyhrál 125. ročník Velké Pardubické.  

Brno – První dostihové odpoledne v sezoně na závodišti Dvorska v brněnských Tuřanech letos připadlo na čtvrtou dubnovou sobotu. Připraveny byly již tradičně tři překážové dostihy a pět rovinových závodů. Pásmo dostihů odstartovalo ve dvě hodiny odpoledne a vyvrcholilo v pět hodin hlavním překážkovým dostihem o Pohár hejtmana Jihomoravského kraje, který se letos konal již poosmé.

Pohár hejtmana Jihomoravského kraje | Autor: Anna TišnovskáV hlavním závodě startovalo celkem osm koní. Favoritem byl loňský vítěz Velké Pardubické Ribelino, v jehož sedle byl opět žokej Pavel Kašný. Na startovní listině závodu však byli zapsáni zkušení koně, kteří již v minulých sezonách v Brně zvítězili. Především pětiletá ryzka Ryanica slavila v Brně už několik dobrých umístění. Zkušební skok úspěšně absolvovali všichni koně a mohli v závodě odstartovat.

Krátce po pokynu startéra a bezproblémovém odstartování závodu se dostal do vedení Marlbora s žokejem Josefem Sovkou a zavedli pole koní na první překážku. Jeho vedení však netrvalo dlouho, protože se na něj dotáhla klisna Ryanica a své vedení snadno uhájila. Pole koní už od začátku uzavíral favorit Ribelino, kterého v polovině závodu zadržel žokej Pavel Kašný. „Bohužel kůň na trávě několikrát sklouzl, nechtěli jsme riskovat zranění," vyjádřil se po závodě trenér Stanislav Kovář k Ribelinovu zadržení. První s jistým výrokem rozhodčích tak dojela do cíle Ryanica, následovaná Marlborem a Rampulinou. „Loni Ryanica běhala dobré závody, letos jsme se museli posunout už dál, na delší dráhy. Travnatá dráha jí velmi vyhovuje a je na ní rychlá, zkusíme příští rok start v Pardubicích," řekl k dnešnímu vítězství trenér Ryanicy Radek Holčák.

Cenou pro vítěze této jarní brněnské steeplechase pro pětileté a starší koně byl nejen pohár věnovaný hejtmanem Jihomoravského kraje, ale též finanční odměna osmdesát tisíc korun. I přes rychlé tempo nedošlo k žádnému pádu a závod dokončilo šest koní, Catch the Cash byl v průběhu zadržen Michalem Mikšovským, stejně jako Ribelino. 

Klíčová slova: dostihy, koně, jarní pohár

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.