25.11.2014 17:00


Aktuálně: Veletrh neziskových organizací v Brně cílí hlavně na studenty

Autor: Zuzana Richtrová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Více než dvacet sdružení dnes představilo svoji činnost během třetího ročníku brněnského Veletrhu neziskových organizací. V atriu Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, kde se akce konala, lákali zúčastnění do svých týmů nové členy. U budoucího zaměstnavatele má totiž podle četných průzkumů uchazeč s předchozí zkušeností z neziskovek větší šanci na úspěch než ten, u koho podobná činnost v životopise chybí.

Brno - Brněnská fakulta sociálních studií dnes hostila Veletrh neziskových organizací, kde se jednotlivé společnosti snažily nejen představit svou činnost, ale hlavně získat mezi sebe nové dobrovolníky. Navštěvníci měli příležitost se setkat se zástupci jednotlivých skupin, zapojit se do workshopů a nebo organizace i finančně podpořit, například nákupem vystavených výrobků.

Celý projekt vznikl před dvěma lety, kdy nápad na spojení studentů a neziskových organizací získal díky Think Big (skupina, která pomáhá uskutečňovat nevšední projekty) podporu pro realizaci na trhu. Organizace vidí potenciál studentů hlavně v tom, že za několik let budou mít možnost ovlivňovat komerční sféru a díky tomu podporovat i sektor neziskový. Do letošního, v pořadí už třetího, ročníku se zapojilo dvaadvacet sdružení, mezi nimi například Amnesty International, Človíček, Dobrovolnické centrum nebo romské středisko DRom.

Hned u vstupu do atria fakulty bylo možné zakoupit za třicet korun malého andělíčka a tím pomoci fondu pro matky v tísni.

Nejvíce výrobků ke koupi ale nabídl stánek brněnského Sdružení Práh. To nabízí lidem s psychotickým onemocněním pomoc a podporu při jejich začleňování do běžného života

Kromě obecných informací a hlavní myšlenky organizace se mohli zájemci u stánků dozvědět i konkrétní pokyny k dobrovolictví a zjistit, jaká práce by je čekala.

Na informačním letáčku si lidé přečetli kromě krátkých charakteristik zapojených organizací také motivační citát Elišky Horké, dobrovolnice ze sdružení Perle, které veletrh pořádá. „Společnost je skupina obyčejných lidí. Někteří ale dělají neobyčejné věci. I na tobě záleží, jaká je společnost, ve které žije,“ inspiruje Horká.

Během doprovodného programu měli návštěvníci veletrhu možnost vyzkoušet například kreslení mandal připravené Centrem Mandala. To se snaží využívat „výtvarno“ a práci s tělem pro zlepšení kvality života.

U stánku Amnesty International mohli studenti poslat vzkaz do čínského vězení Čchen Čen-pching, která je vězněna a mučena za svou víru. Mohli si také přečíst dopis, který brněnská skupina adresuje čínským ministerstvům a žádá v něm okamžité propuštění vězenkyně. O ženě však již rok nejsou žádné zprávy.

V první hodině přilákal veletrh jen hrstku návštěvníků.

Za doprovodu tradiční romské hudby návštěvníkům zatančily i děti ze sdružení DRom, které se snaží pomáhat lidem ze sociálně vyloučených komunit. Při jejich vystoupení byl areál fakulty již zcela zaplněn diváky.

Klíčová slova: veletrh, neziskové organizace, FSS, atrium

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.