10.12.2017 22:17


Aktuálně: V Praze proti sobě battlují tanečníci ze dvou tanečních škol

Autor: Zuzana Kašparová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

V pražském tanečním klubu Tresor začalo v pět hodin odpoledne finále taneční soutěže Dance Battle League 2017, kde proti sobě zúčastnění tančí v battlech (souboj dvou tanečníků či skupin – pozn. red). V závěrečném kole porota rozhoduje mezi tanečníky ze studia B-Original (BO) a Dance Academy Prague (DAP). Soutěžící předvedli různé taneční styly. Výherce moderátoři vyhlásí v deset večer.

Desítky lidí se sešly v klubu Tresor.

PRAHA - Desítky lidí se již před čtvrtou hodinou odpolední scházely v neděli 10. prosince před budovou tanečního klubu Tresor v pražských Vinohradech, aby se podívaly na taneční vystoupení a dověděly se, kdo letos zvítězí ve finále tanečních soubojů a vyhraje dvacet pět tisíc korun. „Doufám, že finalisté předvedou nějaké nové kroky. Přišla jsem se inspirovat,“ řekla Barbora Krulichová, která se přišla podívat na své kamarády z DAP. 

Finalisté soutěží sami nebo ve skupinách po pěti lidech, kterým říkají crews.  Zatímco ve skupinách tanečníci nemusí dodržovat vybrané taneční styly, při soubojích jednotlivců tančit v určeném stylu musí. Kromě uvolněného hip-hopu si soutěžící ze dvou pražských tanečních klubů zatančili i house, locking, popping či experimental. „Těším se, až vystoupím. Jsem v crew, protože sólově tu můj styl tance předvést nemohu. Tancuji krump, který je hodně agresivní a mnoho lidí ho v tuzemsku nedělá,“ řekl soutěžící Martin Tamáš z BO, který si říká Marty. Postupující určuje tříčlenná porota, která zvednutím ruky ukazuje na lepšího z tanečníků či skupin, a tak rozhodne o jejich dalším pokračování v soutěži. Kromě techniky hodnotí i originalitu.

Pořadatelé akce Dance Battle League 2017 chtějí vyburcovat tuzemskou pouliční taneční scénu a umožnit tanečníkům z různých tanečních škol a klubů, aby si společně zatančili a zasoutěžili. „Nápad uspořádat tuto akci vzniknul vlastně v autě a úplnou náhodou. Připadá nám skvělé, že party tanečníků z různých škol mohou poměřit své síly, a tak se od sebe také něco naučit. Taneční scéna v Česku potřebuje novou krev,“ vysvětlil jeden z pořadatelů akce Fero Bondár. 

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.