19.11.2013 12:46


Aktuálně: V centru Brna zase unikal plyn

Autor: Tomáš Lupínek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Plyn z potrubí dnes po jedenácté hodině  unikal v domě na rohu Joštovy a České ulice. Na místě situaci řešili policisté a hasiči. Stejný problém zaměstnal zásahové jednotky už včera.

Brno (aktualizováno 19.11. 2013 v 16.05) – Plyn cítili lidé procházející po České ulici v centru Brna dnes v dopoledních hodinách. Na místo se sjeli hasiči a zaměstnanci plynáren v zásahových vozidlech, prostor hlídali policisté.Na České ulici v Brně dnes i včera zasahovali hasiči. Foto: Tomáš Lupínek

„Naše jednotka se rozdělila na dvě skupiny, první provádí měření ve sklepě domu a druhá v prostorách knihkupectví a pekárny," uvedl mluvčí brněnských hasičů Jaroslav Mikoška.

Plyn byl zřetelně cítit i mimo prostory domu. „Všimla jsem si toho hned, jak jsem prošla," řekla náhodná kolemjdoucí Hana Chybíková. Kromě zápachu však, narozdíl od včerejšího odpoledne, závada nijak neovlivnila dopravu v důležitém přestupním místě. 

Hasiči tam totiž zasahovali už den předtím. „Původ úniku se nám nepodařilo najít, koncentrace plynu ale byla relativně nízká, tak v práci pokračovali jen pracovníci plynáren," řekl k pondělnímu zásahu Mikoška.

V minulém roce došlo v kraji podle statistik jimohoravských hasičů ke sto třiceti jedna případům úniku plynu, při kterých zemřeli dva lidé a čtyřicet tři utrpělo zranění. Za účelem odhalení netěsností v rozvodné soustavě zvyšují každý rok dodavatelé krátkodobě množství štiplavé složky v plynu až na dvojnásobek. „Odorizaci provádíme vždy na začátku topné sezóny, díky tomu mohou lidé cítit i drobné úniky a předejde se tak vážným nehodám," řekl České televizi mluvčí společnosti RWE Martin Chalupský.

Klíčová slova: únik plynu, ulice Česká

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.