13.05.2012 18:13


Aktuálně: V Campus Square zazněl dětský smích při soutěžích v pětiboji

Autor: Věra Jandová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Několik desítek návštěvníků dnes předvedlo formu na velkém pětiboji konaném v Campus Square. Mimo jiné organizátoři na nedělní odpoledne přichystali i lekci zumby pro děti a skákací hrad. Každý z účastníků získal pravou medaili a píšťalku.

Brno Odpoledne pod taktovkou sportovních klání, dětského smíchu a tónů zumby. Tak vypadal den v Campus Square, který nalákal v neděli 13. května mnoho sportovních příznivců. Návštěvníci se mohli předvést v pětiboji pro děti i dospělé, který se skládal z překážkové dráhy na vozítku segway (pozn. red. dvoukolový dopravní prostředek pro jednoho pasažéra), běhu, hodu na koš, kopu na bránu či jízdy na koloběžce. „Volili jsme takové disciplíny, ve kterých se soutěží na olympiádě,“ vysvětlil tuto volbu hlavní organizátor Tomáš Hofner.Děti si mohly vyzkoušet i zumbu v doprovodu zkušené lektorky. Foto: Věra Jandová

Disciplíny byly rozdělené do tří věkových kategorií. „První kategorie je pro děti do sedmi let, druhá od sedmi do třinácti a poslední od třinácti výše,“ upřesnil Hofner. Pětiboje se zúčastnily především děti v doprovodu svých rodičů. „Zatím jsme byli na basketbalu, běhu a kopu na bránu,“ reagovala návštěvnice Radka Hrubá se svým synem Vladíškem. „Nejvíc se nám líbil právě kop na bránu, protože je vhodný i pro menší děti,“ doplnila. Organizátoři uzpůsobili jednotlivé disciplíny věkovým kategoriím, i přesto museli s hodem na koš často svým dětem pomáhat rodiče.

Kromě sportovních klání se děti pobavily při hodinové lekci zumby, která byla proložena různými hrami. Děti také mohly navštívit skákací hrad. Odpoledne protknula i show s maskotem Campusíqem. „Náhodně tu procházím, ale nápad se mi líbí,“ reagovala na nečekané zpestření Ivana Smutná. „Příště přijdu i s dětmi,“ dodala.

Sportovní den byl součástí pravidelných akcí, které organizátoři chystají pro své návštěvníky. „Pořádali jsme už několik akcí, jako byl Den dětí, Mikuláš, Vánoce nebo jsme malovali maskota Campus Square,“ přiblížil Hofner. Aktivity organizátoři plánovali od dubna minulého roku v nepravidelných intervalech. Od letošního února se zde konají pravidelně“ vysvětlil hlavní organizátor. Samotný sportovní den se letos konal poprvé. Pořadatelé ale potvrdili, že chtějí v této tendenci pokračovat.

 

 

 

 

 

 

 

Klíčová slova: Sportovní den, pětiboj, Campus Square, zumba

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.