02.05.2012 13:18


Aktuálně: Uprchlický blešák nabízí recyklované dekorace i módu z druhé ruky

Autor: Eva Řeháková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Nejen studenti, ale i ostatní lidé, kteří chtějí pomoci dětem a zároveň obohatit svůj šatník či byt o nové věci, mohou ode dneška navštívit uprchlický blešák, kde jsou k dostání různé druhy oblečení, doplňků i dekorací. Akci pořádá sociálně ekologické hnutí v Krmítku Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.

Brno Milovníci netradiční módy a dekorací mohou od dnešního dopoledne nakoupit recyklované tašky, šperky i oblečení z druhé ruky na akci s názvem Uprchlický blešák. Přechodný butik otevřeli pořadatelé v Krmítku na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, kde mohou lidé nakupovat do pátku. Vydělané peníze použijí organizátoři na letní tábor pro děti.

„Líbí se mi ta myšlenka, že se lidi mohou vzájemně podpořit tím, že darují věci, které už nepotřebují a pomohou získat peníze,“ uvedla studentka enviromentalistiky Veronika Volková, která se přišla na blešák podívat. Tvůrci lákali návštěvníky pomocí plakátů, které visely jak na Fakultě sociálních studií, tak na jiných fakultách Masarykovy univerzity. „O akci jsem se dozvěděla od známých a z plakátů, je tady spousta zajímavých drobností, něco si určitě koupím,“ dodala Volková.

Studenti vybírali věci na Uprchlickém blešáku, Foto: Eva Řeháková

Lidé mohou vybírat mezi různými druhy oblečení či dekorací. „Oblečení a doplňky, nabízené na blešáku, nám darovali lidé, kteří chtěli pomoci věcmi, jež oni sami nepotřebují, ale přitom jsou použitelné pro někoho dalšího.  Prodáváme však také výrobky, které jsme vytvořily s našimi dobrovolnicemi,“ uvedla organizátorka akce Radka Vejrychová.

Mezi vyrobenými věcmi jsou v nabídce peněženky z tetrapaků či náušnice udělané z desek vyřazených počítačů. „Nejvíce návštěvníků očekáváme z řad studentů.  Naše organizace Nezávislé sociálně ekologické hnutí však pracuje také se ženami z ciziny, které se určitě přijdou podívat,“ dodala Vejrychová.

Blešák, který organizátoři připravili v Krmítku Fakulty sociálních studií už potřetí, je součástí programu Společně k rozmanitosti. Program se zaměřuje na práci s českou majoritou i cizinci. Peníze z akce organizátoři použijí na příměstský tábor pro české děti a děti příchozích cizinců. Loni vybrali pořadatelé necelých sedm tisíc korun a letos doufají v podobný výdělek.

Klíčová slova: Blešák, oblečení, doplňky, dekorace, Krmítko, pomoc dětem

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.