11.05.2016 15:22


Aktuálně: Univerzitním přeborníkem v šachu se stal student David Varga

Autor: Pavlína Zichová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Šachový turnaj o přeborníka Masarykovy univerzity dnes v dopoledních hodinách hostila brněnská Ekonomicko-správní fakulta. Celkem se zúčastnilo třiadvacet soutěžících, mezi nimiž byli studenti, ale i zaměstnanci univerzity. Celkem se soutěžící utkali v devíti kolech po dvaceti minutách. Pohár pro vítěze si nakonec odnesl David Varga, student fakulty sportovních studií.

Vítěz turnaje David Varga s pohárem (Autor: Pavlína Zichová)

Brno - Na šachový turnaj přišlo poměřit své síly více jak dvacet šachistů. Sešli se dnes dopoledne v budově Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Celkem se utkali v devíti kolech po dvaceti minutách. Za každé vítězství si soutěžící mohl připsat jeden bod, za remízu pouze půl bodu.

Nejvíc bodů ze všech účastníků získal student fakulty sportovních studií David Varga. Šachům se věnuje již od dětství. „Hraní šachů se věnuji již od šesti let, přivedl mne k tomu můj otec,“ řekl Varga. Před turnajem si věřil, že by mohl na vítězství dosáhnout, přesto ho před samotným začátkem soutěže zastihla nervozita. „Když jsem se na turnaj chystal, bál jsem se, že narazím na náročnější soupeře. Nakonec jsem přece jen zvítězil,“ komentoval svůj úspěch Varga.

Letošní ročník turnaje byl již čtvrtý v pořadí. Organizátoři plánují ze soutěže udělat každoroční tradici. „Musím se přiznat, že letos jsem trochu zklamaný. Čekal jsem, že účast bude větší. Oproti úplným začátkům této soutěže si však dnes přišlo zahrát dost soutěžících,“ popsal své dojmy jeden z organizátorů turnaje Zdeněk Tomeš, vedoucí katedry ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě.

Klíčová slova: šachy, šachový turnaj, Masarykova univerzita, ekonomicko-správní fakulta

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.