17.04.2013 19:52


Aktuálně: Studenti prezentovali na konferenci Inocence Arnošta Bláhy nejlepší bakalářské práce

Autor: Eliška Čermáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Studentská konference Inocence Arnošta Bláhy, pořádaná dnes v aule Fakulty sociálních studií, měla pomoci studentům, kteří se v budoucnu chystají psát bakalářskou práci. Vystupující studenti, kteří získali za své dílo ocenění I. A. Bláhy, mladším kolegům radili, čeho se vyvarovat a na co se naopak zaměřit.

Brno - Studenti vyznamenaní cenou Inocence Arnošta Bláhy představili své bakalářské práce na stejnojmenné konferenci. Akce se konala v aule Fakulty sociálních studií při příležitosti oslav patnáctého výročí fakulty. Ocenění studenti sdělili motivy a cíle svých závěrečných děl a radili mladším spolužákům, na co si dát při psaní pozor.

Ocenění studenti na konferenci I. A. Bláhy. Zleva: Dominika Marešová, Pavla Linhartová, Adéla Zimolová, Andrea Bělehradová, Aleš Vlček. Foto: Eliška Čermáková.

Konferenci zahájil proděkan pro studium Roman Chytilek, který v úvodu vysvětlil důvody vzniku této akce. „Studenti byli dříve oceňováni pouze v rámci soutěže Inocence Arnošta Bláhy, která měla uzavřenější charakter. Chtěli jsme, aby měla tato iniciativa smysl také pro ostatní studenty,“ vysvětlil Chytilek záměry dlouho připravované konference.

I. A. Bláha je klasikem brněnské sociologie. Po první světové válce se stal významnou osobností českých sociálních věd. Na jeho počest vznikla na půdě Fakulty sociálních studií soutěž o nejlepší závěrečnou práci nesoucí jeho jméno.

Vybraní studenti postupně seznamovali publikum se svými bakalářskými pracemi. Každý si připravil krátkou prezentaci. Na začátku vystupující vysvětlili důvody, které je vedly k výběru tématu a odkud čerpali inspiraci. Poté se věnovali metodologickým a teoretickým východiskům. Na závěr každého příspěvku byla otevřená diskuze pro dotazy.

Konference se pro nepříliš vysokou účast nesla v rodinném duchu. Studentka mediálních studií a žurnalistiky Barbora Gavendová shledala celou akci jako přínosnou. „Psaní bakalářské práce je pro mě velmi aktuální téma. Oceňuji, že škola takové konference organizuje,“ dodala Gavendová.

Pro zařazení do soutěže musely všechny materiály splňovat přísná metodologická i formální kritéria. Nejlepší výtvory pak byly vybrány soutěžní komisí, složenou z oponentů jednotlivých prací loni v květnu. „Slavnostní předání cen se uskuteční zítra, v den patnáctého výročí vzniku Fakulty sociálních studií v aule,“ uvedl vedoucí katedry politologie Stanislav Balík. 

Klíčová slova: studentská konference, bakalářská práce, Fakulta sociálních studií, výročí

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.