06.04.2011 13:08


AKTUÁLNĚ: Studenti nahlédli do práce sportovního redaktora

Autor: Martina Tomková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Jak napsat dobrou sportovní reportáž z terénu přednesl studentům Ondřej Trunečka, vedoucí sportovní redakce na internetovém portálu iDNES.

Ondřej Trunečka posluchačům sdělil vlastní zkušenosti s online zpravodajstvím. Foto: Martina TomkováBrno – Posluchači netradiční přednášky se dozvěděli, co obnáší práce on-line sportovního redaktora. Vedoucí sportovní redakce na internetovém portálu iDNES Ondřej Trunečka přiblížil studentům, jak vypadá novinářské zázemí, komunikace se sportovci nebo jak zvládnout online přenos. „Nelze psát jen v holých větách. Více detailů a barvitých popisů přiláká více čtenářů. Musíte divákovi přiblížit situaci a vtáhnout ho do hry. A to je důležité, protože na internetu je velká konkurence,“ radil budoucím žurnalistům Trunečka.

Součástí přednášky byla i debata, při které měli studenti možnost pokládat otázky a říct svůj názor na současné prostředí on-line žurnalistiky. Trunečka také hovořil o nejčastějších problémech, které se při tvorbě on-line textu vyskytují. „Nejde jen o to psát rychle a správně česky. Do hry vstupují i tak banální věci, jako je připojení k internetu nebo obyčejná zásuvka, která na stadionu nemusí být. O řešení technických problémů musíte často přemýšlet až na místě," dodal Trunečka.

Přednáška přilákala hlavně studenty žurnalistiky, kteří mají o tuto práci zájem. „Povídání bylo zajímavé a místy i zábavné. Sportovní on-line žurnalistika je náročné, ale akční povolání. Uvažuji o tom, že ho vyzkouším,“ uvedla studentka žurnalistiky Lenka Štěpánková.

Na minulých setkáních, která se uskutečnila na fakultě sociálních studií díky spolupráci s deníkem Mladá fronta Dnes, mohli studenti navštívit například přednášky Martiny Riebauerové, Janka Kroupy nebo komentátora Martina Komárka.

Klíčová slova: Sport, sportovní reportáž, online přenosy

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.