19.04.2012 19:43


Aktuálně: Studenti Masarykovy univerzity uspořádali Netradiční olympiádu

Autor: Adéla Šulíková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

I přes nepřízeň počasí soutěžilo dnes odpoledne několik zájemců v Netradiční olympiádě Masarykovy univerzity. Zasoupeřili si v disciplínách nazvaných Pomatenec, Obuvník nebo Jednonožka. Zúčastnili se nejen studenti Masarykovy univerzity, ale i náhodní kolemjdoucí.

Brno Ani aprílové počasí neodradilo desítku účastníků dnešní Netradiční olympiády. Akce se konala v parku poblíž brněnského Anthroposu. Studenti Masarykovy univerzity si pro zájemce připravili několik neobvyklých soutěžních disciplín: hod daleký párem bot, chůzi pozadu s pomocí zrcátka či skákání se svázanýma nohama. „Nejtěžší pro mě byla disciplína s názvem Cvrkač,“ komentoval olympiádu sedmnáctiletý soutěžící Patrik Novák.

Jeden ze soutěžících při disciplíně zvané Jednonožka. Foto: Adéla Šulíková

Zájemci se mohli přihlásit prostřednictvím Facebooku, nebo přímo na místě. „Přes Facebook se přihlásili pouze dva účastníci. Další soutěžící se připojili přímo v parku,“ uvedl organizátor olympiády Pavol Seman. Organizátoři původně plánovali soutěž pouze pro studenty. „Myslím, že takové aktivity studentům chybí,“ vysvětlil úmysl Seman. Nakonec se však olympiády zúčastnili lidé různých věkových kategorií.

Netradiční olympiádu uvedli organizátoři divadelním představením o cestě olympijského ohně. Poté soutěžícím vysvětlili pravidla závodu. Hodnotil se jak výkon na jednotlivých stanovištích, tak i celkový čas každého soutěžícího. Lidé tedy mohli zvítězit v několika kategoriích. Celkovou vítězkou se po dvou hodinách závodění stala jedenatřicetiletá Lucie Mikušová, která soutěžila společně s dvouletým synem. „O akci jsem se dozvěděla prostřednictvím Facebooku,“ řekla Mikušová.

Vítězové i přes nulový rozpočet olympiády dostali diplom, medaili z Fidorky a keramické sošky. „Ceny nám věnovala jedna z vyučujících Masarykovy univerzity,“ dodal Seman. 

Klíčová slova: Netradiční olympiáda, Anthropos, studenti Masarykovy univerzity, soutěž

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Lucie Mikušová | 20. 04. 2012, 10:59
Super akce, velké díky Pavolovi, díky lidičkám na stanovištích. Jediné co mě mrzelo, byla účast a počasí. Tak a teď budu muset začít trénovat, abych příští rok mohla obhájit prvenství :) Hezké odpoledně všem