10.10.2013 23:29


Aktuálně: Studenti bojovali o let horkovzdušným balonem

Autor: Ema Zezulová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Jedenáct týmů dnes večer soutěžilo o tříhodinový let balonem nad Brnem. Tříčlenné týmy putovaly po devíti stanovištích ve středu městu a získávaly body za splněné úkoly. Hra je vyvrcholením celotýdenního Mobilního týdne, která pořádá Centrum

Brno – Bojovka Rozleť se je poslední akcí letošního Mobilního týdne. V budově bývalé Lékařské fakulty na Komenského náměstí se v pět hodin odpoledne sešlo na třiatřicet bojovníků, kteří byli rozděleni do několika skupin. V následujících pěti hodinách účastníci oběhli devět stanovišť, kde plnili nachystané úkoly. Soutěžící za každý úkol získávali body a na konci hry byl korunován tým, který získal nejvíce bodů. První skupina vyhrála let horkovzdušným balonem nad Brnem, druhá obdržela poukaz na osmichodové degustační menu a třetí tým dvě volné hodiny v lanovém centru.

Hráči lušti první úkol. Autor: Ema Zezulová

Celý Mobilní týden upozornil na nově začínající zahraniční program pro studenty Erasmus plus. Ten začne od roku 2014 a bude probíhat až do roku 2021. „Chtěli jsme zábavnou formou zpropagovat nově vznikající program Erasmus plus. Doufáme, že studenti na program nezanevřou, a proto se je snažíme motivovat,“ řekla jedna z organizátorek Lucie Durcová.

Hra Rozleť se simuluje výjezd na zahraniční univerzitu a upozorní na všechno, co nás v zahraničí může potkat. Účastníci si otestují, zda by cestu do ciziny úspěšně zvládli - od počátečního zařizování, přes získávání kulturních zážitků až k samotné cestě zpátky. Hráči k přesunu nesměli používat městskou hromadnou dopravu, jelikož se místa nacházela pouze v centru města. „Neubližte si, nezraňte se. Pamatujte, že se sčítají pouze body a nejde o čas. Může vyhrát i ten, kdo do cíle doběhne poslední,“ dodala Durcová.

Po organizační půlhodině přišel na řadu rozstřel. Každý tým dostal puzzle s místem, kde na ně čekal první úkol. Podle doby rozšifrování se určil čas, ve kterém mohli soutěžící vyběhnout na trasu. Skupiny mezi sebou měly desetiminutové rozestupy. To znamenalo, že poslední skupinka Pseudoruštinářů startovala až před osmou hodinou večerní. „Rozhodně nám nevadí startovací čas. Zajdeme si do hospody, aspoň nebudeme čekat na vyhlášení dlouho. Nic nevzdáváme, rádi žijeme v noci a celou hru si užijeme,“ s úsměvem řekl člen Pseudoruštinářů Marek Sapák.

První úkol závodníci absolvovali na Moravském náměstí, kde k vlajkám jednotlivé týmy přiřazovali jména státu a hlavní města. Poté hráči spěchali na Náměstí Svobody, kde je čekaly další zábavné úkoly. Skupinky závodníků obešly nejznámější místa v centru Brna. Na každém stanovišti soutěžní tým čekal organizátor s balonkem, který účastníkům vysvětlil zadání úkolu. Podle úspěšnosti v jednotlivých disciplínách získaly týmy body, které na konci rozlišily vítěze od poražených. Celá hra vyvrcholila v jedenáct hodin večer v klubu Livingstone, kde se vyhlásili nejlepší závodící skupiny.

Bojovku vyhrál tým Munie ve složení Denisa Králová, Anna Kotrbová a Václav Prak.

Klíčová slova: Mobilní týden, Erasmus +, let balonem, bojovka

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.