18.11.2012 15:00


Aktuálně: Štěpánek porazil Almagra a Češi vyhráli Davis Cup

Autor: Natália Vítková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Od pátku mohli čeští fanoušci sledovat tenisový turnaj přímo v hlavním městě České republiky, kde se jubilejní stý ročník nejvýznamnější týmové soutěže mužů konal. Dnes Davis Cup vyvrcholil ve velkém finále, kdy se čeští tenisté opět postavili proti Španělům a po třiceti dvou letech se jim podařilo turnaj vyhrát.

Praha Čtrnáctitisícové publikum sledovalo v pátek v zaplněné O2 areně úvodní dvouhry. V prvním zápase prohrál český tenista Radek Štěpánek se Španělem Davidem Ferrerem 3:6, 4:6 a 4:6. Tomáši Berdychovi se ale poté podařilo vyhrát nad Nicolásem Almagrem s výsledkem 6:3, 3:6, 6:3, 6:7 a 6:3. Pátek tedy přinesl vyrovnaný stav, což si hráči plně uvědomovali a do nového dne vykročili s ještě větší dravostí. Nakonec se čtyřhru podařilo ovládnout českým tenistům. Získali klíčový bod do nedělního finále. Jediná výhra by tak Čechům stačila k vítězství celého turnaje.


Radek Štěpánek

"Dobrou noc, zítra na ně vletíme," vzkázaly české jedničky svým fanouškům ve videu, které uveřejnily krátce po vyhraném sobotním zápase na internetu. Dnes od třinácti hodin bojoval o první bod Tomáš Berdych proti Ferrerovi, bohužel se mu ale nepodařilo bod získat. Zápas byl hodně těžký a Španěl hrál neústupně, těžil především z nevybraných podání. V prestižní soutěži porazila světová pětka Berdycha 2:6, 3:6 a 5:7 ve třech setech. Stav turnaje se tak vyrovnal. Rozhodující bitva, která určila, kdo nakonec vyzdvihne pohár nad hlavu, začala v šestnáct hodin mezi Radkem Štěpánkem a Nicolásem Almagrem. Českému hráči se podařilo klíčový bod uhrát, zvítězil nad soupeřem ve čtyřech setech s výsledkem 6:3, 7:6, 3:6 a 6:3. V poslední dvouhře celé série  tak Španělé nedokázali obhájit loňský titul a čeští tenisté oprášíili třicet dva let starý triumf československých legend Ivana Lendla a Tomáše Šmída.

Klíčová slova: Davis cup, tenis, Štěpánek, Berdych, Ferrer, Almagro

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.