09.03.2011 18:43


AKTUÁLNĚ: Soutěž psychologických prací má svého vítěze

Autor: Veronika Pořízková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Ve školním kole soutěže psychologických prací Katedry psychologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity zvítězil po pětihodinovém boji Ladislav Záliš. Reprezentoval autorský tým s prací nazvanou Genderové rozdíly v rozpoznání pravého a falešného úsměvu. Vítězstvím si zajistil postup do mezinárodního kola.

Autor: Veronika Pořízková

Brno – „Vítězství jsem nečekal, takže jsem o to víc potěšený. Není to však jen můj úspěch, ale celého týmu," uvedl vítěz Ladislav Záliš.

Druhé místo obsadila Pavla Linhartová a na třetím místě skončil Martin Malec.

Do soutěže se letos přihlásilo sedm studentů, z nichž dva reprezentovali autorský tým. „Počet přihlášených ve školním kole soutěže obvykle kolísá mezi pěti až osmi účastníky. Výjimkou byl loňský rok, kdy jsme posuzovali jen jednu práci," řekl organizátor školního kola Miroslav Šipula.

Mezi porotci jsou i studenti psychologie. „Loni jsem se k tomu náhodou dostal a letos mě oslovili znovu. Je dobré se přihlásit hlavně kvůli zpětné vazbě a možnosti postupu do dalšího kola," vysvětlil jeden z porotců Vojtěch Pišl.

Přihlásit se mohli studenti bakalářského i magisterského oboru psychologie s bakalářskými nebo diplomovými pracemi. Ve dvou případech to byly práce seminární. Vítěz získal odměnu v hodnotě tří tisíc korun a postoupil do mezinárodního kola, které se bude konat 4. a 5. dubna v Olomouci. Soutěž se poprvé uskutečnila v roce 2001.

Klíčová slova: soutěž psychologických prací, Fakulta sociálních studií

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.