24.04.2012 18:19


Aktuálně: Skauti oslavili na brněnském náměstí Svobody sto let skautingu

Autor: Zuzana Holubová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Připraveni před sto lety, připraveni dnes, být skauty až nadosmrti, dávný odkaz nést. Tak zněl pokřik brněnských skautů, kteří se dnes sešli na náměstí Svobody, aby si připomněli sté výročí skautingu.

Brno Oslavit sté výročí skautingu přišli dnes odpoledne skauti na brněnské náměstí Svobody. Přesně o půl páté seJeden z pořadatelů rozdává přítomným skautům papírky s pokřikem. Foto: Zuzana Holubová skauti seběhli ke třem vlajkonošům uprostřed náměstí a společně zakřičeli pokřik. Poté se v hloučku, čítajícím asi stovku lidí, přesunuli k pamětní desce Velena Fanderlíka na Šilingrově náměstí, aby uctili jeho památku.

Akci si skauti neoficiálně domluvili na Facebooku a poslední přípravy dolaďovali ještě v parku u Moravského náměstí. „Vydáte se na náměstí Svobody, kde se budete různě poflakovat. Zhruba o půl páté se tam objeví tři skauti s vlajkami a budou troubit na polnici známý skautský signál. V tu chvíli začnete všichni křičet a seběhnete se k nim,“ informoval přítomné pořadatel akce Michal Dobeš.

Cílem shromáždění bylo připomenout si skautskou identitu, na kterou jsou příznivci skautingu tolik hrdí. Na Facebooku se k akci hlásilo sto čtyřicet lidí, na sraz na Moravském náměstí jich nakonec dorazilo o něco méně. „Skauting dělám už pět let. Přivedla mě k němu mamka, protože se mu taky věnovala. Nejvíc mě na tom baví kamarádky a tábory. S holkama z oddílu jsme se domluvily, že se dnes přijdeme podívat,“ uvedla dvanáctiletá skautka Helena Otavová.

Klíčová slova: skauting, skauti, náměstí Svobody

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.