27.04.2013 20:27


Aktuálně: Silovou soutěž vyhrál student Vysokého učení technického Tomáš Kocourek

Autor: Adéla Bilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Finále silové soutěže The Strong Student vyhrál Tomáš Kocourek. Čtyři silové disciplíny, které se dnes konaly v hale Tesla v Brně, měly za cíl hlavně podporovat spolupráci studentů. Soutěžící se sešli z pěti různých univerzit.

Brno – Silovou soutěž The Strong Student vyhrál student Vysokého učení technického v Brně Tomáš Kocourek. Ve finále soutěže, které se dnes konalo v hale Tesla Brno, porazil 22 soutěžících. Utkali se ve čtyřech silových Marek Voborný, Tomáš Kocourek a Eric Tóth při závěrečném focení. Foto: Adéla Bilovádisciplínách. Zvedali činky, dělali shyby, sed-lehy a dřepy.

Vítěz získal různé ceny v hodnotě 12 tisíc korun. Patřilo mezi ně například oblečení, permanentka do posilovny a 50 litrů piva. Téměř pětadvacetiletý Kocourek byl z dárků nadšený. Za chvíli slavím narozeniny, takže se mi to pivo bude hodit, řekl po předání.

Na druhém a třetím místě se umístili studenti Masarykovy univerzity Marek Voborný a Eric Tóth. První tři místa však nebyly jediné oceňované úspěchy. Pořadatelé vyhlásili deset nejlepších soutěžících a tříčlenná porota, ve které zasedal mimo jiné i slavný český thaiboxer Jan Müller, určila také vítěze každé z disciplín. V jejich rozhodování nezáleželo jen na počtech udělaných cviků, ale také na stylu a správném technickém provedení. Cenu dostal i nejhezčí ze siláků, kterého určili fanoušci na Facebooku. Zvolili studenta Mendelovy univerzity Petra Kolaju. Pořadatelé ocenili i diváky a na konci soutěže vyhlásili nejaktivnější fanoušky, kterými se stali přítomní studenti Univerzity obrany.

Mezi soutěžícími panovala přátelská atmosféra. V disciplínách se navzájem povzbuzovali a pomáhali si. Rivalita se neukázala ani po vyhlášení výsledků. Moc Tomášovi vítězství přeju, byl dnes výborný, vzkázal vítězi Voborný, který byl druhý.

Přestávky mezi disciplínami divákům zpříjemňovala taneční vystoupení. Ukázaly se dívky tancující pole dance a páry předvádějící latinskoamerické tance.

Sportovní akce se letos konala poprvé. Pořádal ji Mezinárodní studentský klub Mendelovy univerzity s cílem podpořit spolupráci studentů Zúčastnili se jí studenti z Masarykovy univerzity, z Univerzity obrany, z Vysokého učení technického, Mendelovy univerzity a svého zástupce měla mezi soutěžícími i Newton College.

Klíčová slova: silový čtyřboj, The Strong Student, Tesla Brno

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.