02.05.2013 00:09


Aktuálně: Reprezentantky moderní gymnastiky zazářily na brněnském Spring cupu

Autor: Dita Chovancová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnská hala Vodova se zaplnila na prvního máje účastníky a návštěvníky mezinárodního závodu v moderní gymnastice s názvem Spring cup 2013. Diváci mohli zhlédnout exhibice juniorské reprezentační skladby České a Slovenské republiky a seniorské reprezentantky. Plánovaná exhibice mistryň republiky v estetické skupinové gymnastice se kvůli nemoci jedné z gymnastek nekonala.

Brno – Závod jednotlivkyň v moderní gymnastice představil divákům na sto závodnic z České republiky, Slovenska a Chorvatska. Gymnastky soutěžily v sedmi věkových kategoriích v sestavách s obručemi, stuhami, kužely, míči a švihadly. 

Spring cup 2013 přinesl také reprezentační společné skladby českých a slovenských juniorek, které se intenzivně připravují na mistrovství Evropy ve Vídni. Akci zakončil závod seniorek. První místo v této kategorii získala Veronika Hegrová z klubu SK Tart Moravská Slavia, která podle organizátorů patřila k favoritkám soutěže.

Pořadatelem akce byl brněnský gymnastický klub. „Klub moderní gymnastiky SKP MG Brno, který závod pořádá, patří mezi špičkové české kluby. Máme tu několik nadějných cvičenek. Naše reprezentantky se momentálně připravují na mistrovství Evropy,“ řekla manažerka klubu Libuše Parolková.

Jednou z gymnastek byla i mistryně republiky v moderní gymnastice Monika Míčková, která se na Spring cupu představila se svými exhibicemi. „Pro Moniku to dnes byla velká prověrka. Nyní se připravuje na světový pohár v Minsku, kde bude veliká konkurence v podobě Rusek, Ukrajinek a Bělorusek. Je však šance bojovat o některá místa, která se uvolnila. Monika si vystoupení užívá, ukazuje při nich své charisma, a to by mohlo zapůsobit,“ řekla trenérka klubu SK GiTy Moravská Slávia Brno Zdenka Schinzelová.

Ohlasy diváků, kteří závodnice sledovali z tribun, byly pozitivní. „Nejvíce se mi líbily sestavy se stuhou. Vypadají velmi efektně,“ zhodnotil gymnastky s náčiním jeden z diváků Richard Holánek.

Středeční závod patřil do takzvaných pohárových závodů, ze kterých vítězky nepostupují do dalších kol, ale vypilovávají si techniku a předvádějí nové sestavy před publikem. Devátý ročník mezinárodního závodu zároveň připomenul šedesáté výročí vzniku české moderní gymnastiky. 

Klíčová slova: moderni, gymnastika, spring cup, závod, exhibice

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.