21.04.2012 19:53


Aktuálně: První jízdu Brnem na bruslích provázely organizační problémy a aprílové počasí

Autor: Kateřina Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Příznivci inline bruslení odstartovali dnes odpoledne letošní sérii jízd městem Brnem. I přes proměnlivé počasí a změnu trasy, která byla oznámena na poslední chvíli, byla účast hojná a organizátoři akci považují za vydařenou.

Brno Od dubna do října mají bruslaři možnost projet se po trasách, na které se běžně nedostanou – totiž po silnicích. První jízdu Brnem, konající se v dnešních odpoledních hodinách, museli ale organizátoři narychlo přesunout ze silnice na cyklostezku. Místo původně plánované trasy Špitálka – Obřanský most se zájemci projeli po cyklostezce kolem Svitavy.

Autor: Kateřina SvobodováDůvodem přesunu je změna vyhlášky, díky které Dopravní inspektorát jízdu po silnici nepovolil. „Už od ledna jsme s inspektorátem jednali, ale schůzky se pořád odkládaly,“ uvedl jeden z organizátorů akce Zdeněk Filipec. „Doufali jsme, že problémy nebudou, protože jízdy pořádáme už pátým rokem a loni nám k povolení stačil jediný telefonát. Teď má ale inspektorát nového šéfa, který to asi chce dělat nově a lépe,“ řekl Filipec. Dodal, že s příští jízdou snad problémy nebudou a pojede se po silnici.

I přes potíže s organizací a proměnlivé počasí byla účast hojná, přišlo přes sto dvacet bruslařů. „Povrch sice nebyl úplně ideální, ale co se dá dělat,“ řekl jeden z nich, František Tůma, poté, co zdolal sedmikilometrovou trasu. „Jízdy Brnem jsem se účastnil poprvé, jinak ale bruslím pravidelně,“ dodal. Příští jízda pro veřejnost se koná 12. května od 17 hodin, odjíždí se z Moravského náměstí.

Klíčová slova: inline, bruslení, jízdy Brnem

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.