01.11.2013 15:15


Aktuálně: Promoce a imatrikulace? Nově možná v kině Scala

Autor: Zuzana Šebečková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Možnost prohlédnout si prostory kina, seznámit se s technickým zázemím a vybavením nebo zhlédnout krátké filmové představení. To vše dnes dopoledne přilákalo do nově otevřeného kina Scala celkově sto deset návštěvníků. 

Brno -  Organizátoři v rámci Dne otevřených dveří v kině Scala připravili pro zájemce dva hodinové bloky, během kterých se mohli dozvědět, jaké možnosti nově otevřené kino nabízí. „Byli bychom rádi, kdyby se v kině Scala odehrávalo co nejvíc akademických akcí, věděckých konferencí a akademických obřadů jako jsou imatrikulace a promoce,“ uvedla prorektorka Ivana Černá. Prvním akademickým obřadem, který se v kině Scala bude konat, budou oslavy 95. výročí založení Masarykovy univerzity 28. ledna příštího roku. „Proto jsme na tuto akci pozvali především ty, kterých se organizace těchto obřadů dotýká,“ dodala Černá.

Dne otevřených dveří se zúčastnili zejména zaměstnanci studijních oddělení všech fakult Masarykovy univerzity. Nechyběli ale i běžní návštěvníci. „Na prohlídku jsem přišla hlavně proto, abych viděla, jak se kino změnilo, a chtěla jsem se také dozvědět, co dalšího se v kině bude konat,“ řekla návštěvnice Šárka Hanáková.

Ředitel kina Radek Pernica společně s prorektorem pro záležitesti studentů Jiřím Němcem prováděli zájemce po dalších prostorách kina, které nejsou běžným návštěvníkům přístupny. Lidé měli možnost se podívat do zadních místností, které mohou sloužit jako zázemí účinkujícím na případných konferencích konaných v budoucnu v prostorách kina. Zvědaví zájemci nahlédli také do promítací místnosti. „Kino Scala se v současné době může pyšnit nejmodernější promítací technikou ve městě,“ sdělil Radek Pernica.

Na závěr připravili organizátoři pro návštěvníky mále filmové překvapení, dvacetiminutový snímek Strach režiséra Martina Krejčího. Film, zařazený do šiřšího seznamu na nominace na Oscara v kategorii hraný krátký film, byl inspirován skutečným příběhem, který se odehrál loni v Břeclavi. Patnáctiletý mladík si tehdy vymyslel, že mu skupina Romů způsobila těžká zranění.

Klíčová slova: kino Scala, den otevřených dveří, promoce, imatrikulace

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.