09.12.2013 21:08

Aktuálně: Překvapení se nekoná, české házenkářky podlehly Němkám

Autor: Ondřej Konvičný | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Ani druhé vystoupení českých házenkářek na mistrovství světa v Srbsku nebylo vítězné. V zápase proti Němkám nepředvedly špatný výkon, nakonec ale prohrály 32:37. už v prvním poločase prohrávaly o dvě branky a v průběhu druhého se nedokázaly Němkám přiblížit na méně než tři branky. V nadcházejícím zápase se české házenkářky utkají s Tuniskem.

Srbsko - České házenkářky nevstoupily do mistrovství světa, na které se dostaly po deseti letech, moc dobře. Po dvou zápasech mají na svém kontě dvě prohry. Po úvodní prohře, kdy nestačily na Maďarky a prohrály poměrem 27:35, nastoupily v pondělní podvečer k zápasu proti favorizovaným Němkám. V první půli plnily Němky úlohu favoritek a do kabin si odnášely čtyřgólový náskok.

V druhé půli se výkon českých reprezentantek zlepšil, což se projevilo i na skóre. Několikrát se dokázaly přiblížit soupeřkám na rozdíl pouhých několika branek, Němky však vždy dokázaly zabrat a větší náskok si vybojovaly nazpět. Druhou půli prohrály Češky o jedinou branku a na konci zápasu svítilo na světelné tabuli skóre 32:37.

V šestičlené skupině, z níž postupují do další fáze turnaje čtyři týmy, jsou Češky po dvou zápasech na pátem místě před poslední Austrálií, která má zápas k dobru. Postup mají české reprezentantky stále ve svých rukou, klíčové budou zápasy proti Austrálii a Tunisku. Utkání s výběrem Tuniska odehrají české házenkářky v úterý 10. prosince od 14:45.

Klíčová slova: ženská házená, mistrovství světa, Česko, Neměco