23.03.2015 19:32


Aktuálně: O post děkana fakulty se utká Dančák s Dančákem

Autor: Barbora Halbová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Důraz na kvalitu studia, výzkumnou činnost nebo jméno fakulty v mezinárodním prostředí. Taková je vize  kandidáta na post děkana Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity do budoucího funkčního období. Z nominačního procesu vzešlo pouze jedno jméno. Břetislav Dančák.

Audio

    Překvapilo Břetislava Dančáka, že je jediným nominovaným?
         
    Autor: Barbora Halbová

Brno – Dnešní shromáždění v aule patřilo představení kandidátů na děkana fakulty. Do rukou předsedy akademického senátu Michala Pinka se ve vymezeném termínu od 20. února do osmi hodin dnešního rána dostala nominace pouze jedna. O post děkana fakulty sociálních studií se bude opět ucházet současný děkan Břetislav Dančák. 

Břetislav Dančák se stal jediným nominovaným na post děkana fakulty sociálních studií. Foto: Barbora Halbová.

Nominovaný nejprve shrnul výsledky a úspěchy svého končícího funkčního období. Zařadil mezi ně otevření nových anglických programů na magisterské úrovni, vznik čtyř výzkumných pracovišť včetně transformovaného Mezinárodního politologického ústavu či budování absolventské sítě a prezentace fakulty jako místa, kam se absolventi rádi vracejí.

I v následujícím čtyřletém období bude fakulta v soutěži o uchazeče i finanční prostředky čelit nepříznivému demografickému vývoji a rétorice vlády upřednostňující obory technické. Kromě důrazu na kvalitu studia a výzkum by podle Dančáka konkurenceschopnost fakulty mohla vzrůst otevřením nových studijních programů v angličtině. „Za optimální považuji takový stav, ve kterém na každé katedře fakulty funguje alespoň jeden magisterský studijní program v angličtině. Otevřeli bychom tak dveře zahraničním studentům, kterých se nám v českých studijních programech nemusí dostávat,“ řekl Dančák.

Pár slov pronesl i rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. Foto: Barbora Halbová.Zaměřil by se i na další posilování jazykových kompetencí studentů fakulty. Již příští týden přihlášené studenty čeká pilotní série jazykových kurzů, které je připraví na mezinárodně uznávané zkoušky. Vedení fakulty plánuje vrátit část kurzovného studentům, kteří mezinárodní zkoušku úspěšně složí. Dančák by kromě motivačního příspěvku v budoucnu rád dosáhl přimknutí mezinárodně uznávaných zkoušek k Masarykově univerzitě, které by vedlo ke snížení ceny certifikátů.

Shromáždění se zúčastnil i rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, jemuž přísluší jmenování děkana na základě návrhu akademického senátu. „Vždy předesílám, že nebudu váhat ve jmenování zvoleného děkana. Vy máte, pokud vím, kandidáta jednoho. Nebudu tedy ve jmenování váhat, kdybyste ho případně zvolili,“ uvedl Bek.

Volba děkana se uskuteční 30. března v šestnáct hodin. Ke zvolení musí Dančák od jedenácti členů akademického senátu v tajné volbě získat minimálně šest hlasů za účasti minimálně osmi senátorů.

Klíčová slova: Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity, kandidáti na děkana, Akademický senát

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.